Biegowy weekend 22-23.03

Jak przywitać wiosnę? Oczywiście biegowo! Podsuwamy kilka biegowych propozycji na pierwszy weekend kalendarzowej wiosny.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

ŁÓDŹ

Drugi Bieg z okazji Światowego Dnia Uprowadzeń przez Obcych 2(5)k Run!

21. marca (piątek), godz. 20:00, park im. J. Poniatowskiego

Po raz drugi z okazji Światowego Dnia Uprowadzeń przez Obcych łódzcy miłośnicy biegania wspólnym treningiem powitają wiosnę. Zbiórka przed nieoficjalnymi zawodami na dystansie 2(5) kilometrów odbędzie się o godz. 19:30 na parkingu przy ulicy Inżynierskiej. Po wspólnym bieganiu organizatorzy proponują wyjście do pizzerii, by... omówić techniki obrony przed kosmitami ;) Osoby, które chcą wziąć udział korespondencyjnie, mogą to zrobić, wysyłając na adres bieg@runningsucks.pl zapis swojego dowolnego marcowego treningu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/events/524846867616360/

WROCŁAW, DOLNY ŚLĄSK

7. Półmaraton Ślężański

22. marca (sobota), godz. 11, Rynek w Sobótce

Mocny akcent na początek sezonu? Czemu nie! 22. marca w Sobótce (34 km od Wrocławia) odbędzie się 7. edycja Półmaratonu Ślężańskiego. Start biegu odbędzie się na Rynku w Sobótce. Atestowana trasa poprowadzi drogami wokół Góry Ślęży i będzie oznaczona co kilometr. Wystartować może każdy, kto ukończył 18 lat. Ciekawostką są kategorie wiekowe. W najstarszej wśród mężczyzn będą biegać 80-latkowie, wśród kobiet - 70-letnie panie.

Więcej na www.polmaratonslezanski.pl

afot. Sławomir Wiśniewski

WARSZAWA

Grand Prix Warszawy

22. marca (sobota), godz. 11:00, Las Kabacki

Grand Prix Warszawy to cykl 9 biegów. Pierwsze zawody odbyły się w lutym, bieg 22. marca będzie już trzecim w edycji 2014. Dystans do pokonania to 10 km. Start biegu będzie zlokalizowany na końcu ul. K.E.N, przy zajezdni Technicznej Metra. Warto dodać, że z zawody z cyklu Grand Prix Warszawy 2014 będą odbywać się na dwóch trasach. Druga wiedzie ulicami Mokotowa. Cykl zakończy się w listopadzie. Każdy, kto ukończy co najmniej 7 biegów, otrzyma pamiątkowy medal. Po każdym biegu nagradzani są najlepsi w klasyfkacji generalnej - po 3 kobiety i 3 mężczyzn. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu trzeba wziąć udział w co najmniej 5 biegach.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.biegi.waw.pl

afot. www.biegi.waw.pl

POZNAŃ

Grand Prix Poznań zBiegiemNatury

22. marca (sobota), godz. 11:00, Jezioro Rusałka

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km. Zawody odbywają się w 11 miastach w całej Polsce. W sobotę 22. marca odbędą się ostatnie - szóste w edycji 2013/2014 zawody w Poznaniu, który jest zdecydowanym liderem cyklu biorąc pod uwagę frekwencję. Biegacze, którym do tej pory nie udało się wystartować w czterech biegach, mają szansę „nadrobić” zaległości. Warto, bo każdy kto ukończy co najmniej cztery z sześciu biegów otrzyma pamiątkowy medal. W zawodach mogą wziąć udział osoby powyżej 16 lat. Młodsi mogą startować w biegach młodzieżowych na dystansach 1500  i 3000 metrów, a najmłodsi - w biegach dzieci (300 lub 600 metrów). Cykl nie kończy się na 6 biegach, bowiem oficjalne zakończenie edycji odbędzie się podczas uroczystej gali.

Informacje na www.zBiegiemNatury.pl

KRAKÓW

XI Półmaraton Marzanny

23. marca (niedziela), godz. 11:00, Krakowskie Błonia

Trasa biegu prowadzi deptakiem wokół Błoń, bulwarami wiślanymi oraz ulicami Krakowa i posiada atest PZLA. Przed startem odbędzie się symboliczne pożegnanie zimy - topienie Marzanny. W zawodach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie.

Szczegóły na www.polmaratonmarzanny.pl

ŚLĄSK

XXI Perła Paprocan

23. marca (niedziela), godz. 10:00, Tychy

Perła Paprocan to nietypowa impreza, bowiem nie ma jednego, ściśle określonego dystansu. Bieg odbywa się na dystansach do wyboru - od 7 km (jedno okrążenie wokół jeziora Paprocany) poprzez wielokrotność aż do pełnego maratonu (42, 195 km, sześć okrążeń wokół jeziora). Każdy, kto pokona co najmniej dystans półmaratonu (21,0975 km) otrzyma  pamiątkowy medal. Dodatkowo odbędzie się także marsz nordic walking - na takiej samej zasadzie - dystans do wyboru - od 7 km do półmaratonu. Zawody odbywają się dwa razy do roku, edycja jesienna zaplanowana jest na 19. października.

Więcej informacji: www.perlapaprocan.pl