Poznań Półmaraton, Maraton w Dębnie i... [BIEGOWY WEEKEND]

Podsyłamy kilka propozycji na nadchodzący biegowy weekend. Wśród nich m.in. 7. Poznań Półmaraton, 41. Maraton w Dębnie, jeden z najstarszych biegów na 42 km 195 m w Europie.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Masz pytania? Podyskutuj z nami na FORUM!

7. Poznań Półmaraton (6 kwietnia)

To będzie rekordowa edycja. Zgłosiło się już ponad 8 tysięcy zawodników. Dla porównania w ubiegłym roku wystartowało niecałe 6 tys. biegaczy. Impreza organizowana jest od sześciu lat i z roku na rok organizatorzy odnotowują znaczący wzrost pod względem frekwencji.

Początek biegu nastąpi z ul. abpa Antoniego Baraniaka. Na początku - o godz. 9.50 wystartują rolkarze i wózkarze, a dziesięć minut później biegacze. Trasa o długości 21 km i 97 metrów, będzie oznaczona co kilometr. Obejmie jedną pętlę z metą przy Torze Regatowym Malta.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne. Najlepszy zawodnik i zawodniczka otrzymają po 5 tys. zł. Wśród wszystkich biegaczy, rolkarzy i wózkarzy, którzy ukończą półmaraton i którzy odpowiedzą na pytanie konkursowe, zostanie rozlosowany samochód osobowy Toyota Aygo. Kupon konkursowy znajdować się będzie w pakiecie startowym.

Więcej na: halfmarathon.poznan.pl

a6. Poznań Półmaraton w 2013 r.

41. Maraton w Dębnie (6 kwietnia)

To jeden z najstarszych maratonów nie tylko w Polsce, ale w ogóle w Europie. Bieg w Dębnie ma większe tradycje od słynnego maratonu w Berlinie. Pierwsza edycja została rozegrana w 1966 r. Co ciekawe, wystartowały wtedy 24 osoby. Obecnie impreza jest zdecydowanie liczniejsza. W ubiegłym roku na starcie stawiło się 1400 biegaczy i biegaczek. Tym razem szykuje się rekordowa edycja. Zgłosiło się ponad 2700 osób. Organizatorzy są pozytywnie zaskoczeni taką frekwencją.

Dzień wcześniej (5 kwietnia) o godz. 15.30 odbędzie się dziesiąta edycja rekreacyjnego biegu rodzinnego DĘBNO BIEGA. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sportu, biegania, rodzinnych aktywności do udziału w ich zabawie. Bieg w rekreacyjnym tempie zaplanowano na dystansie około 800 metrów. W zwartej grupie prowadzonej przez pilota ulicami Dębna. Start nastąpi z ulicy Mickiewicza do Urzędu Miasta i z powrotem na Plac Konstytucji 3-go Maja.

Więcej na: maratondebno.pl

7.  Półmaraton Dąbrowski (6 kwietnia)

Wszystko wskazuje na to, że w biegu w Dąbrowie Górniczej wystartuje prawie 900 zawodników. To o ponad stu uczestników więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Start wyznaczono na godz. 11 obok stadionu przy ul. Olimpijskiej.

Trasa o długości 21 km i 97 metrów będzie miała oznaczone wszystkie kilometry. Punkty kontrolne pomiaru czasu będą znajdowały się na 10. i 15. kilometrze. Organizatorzy przygotowali trzy punkty z wodą mineralną oraz napojami izotonicznymi na: 6., 11., 16. km.

Zawodników obowiązuje limit czasowy, który wynosi 2 godziny i 45 minut.

Więcej na: www.csir.pl

5. Ogólnopolski Bieg Raszyński na 10 km (6 kwietnia)

Fajny sprawdzian przed wielką imprezą, jaka nas czeka w 13 kwietnia, czyli Orlen Warsaw Marathon. Internetowa rejestracja zakończyła się 24 marca, ale jeszcze nie wszystko stracone. Zakup pakietu startowego będzie możliwy również w dniu biegu w cenie 90 zł (pakiet startowy: koszulka techniczna, nr startowy z chipem, na mecie pamiątkowy medal, napój izotoniczny, a później grill dla biegaczy). Na razie zgłosiło się prawie 600 osób.

Bieg będzie prowadzony przy ruchu częściowo ograniczonym, więc należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad regulaminu oraz stosować się do poleceń pracowników obsługi biegu i Policji.

Start o godz. 11 z ul. Szkolnej, a meta na ul. Unii Europejskiej.

Więcej na: www.biegraszynski.pl

Wykorzystaj wiosenną aurę, aby wrócić do formy po zimie! Pobierz poradnik RUSZAJ SIĘ I SCHUDNIJ!