XXIV Bieg Konstytucji. Startują zapisy!

10 kwietnia rozpoczynają się zapisy do XXIV Biegu Konstytucji na 5 km, który zostanie rozegrany 3 Maja. To pierwsza w tym roku impreza z cyklu Zabiegaj o pamięć, organizowanego przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla biegaczy i zawodników nordic walking przygotowano 5 tys. pakietów startowych.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Wykorzystaj wiosenną aurę, aby wrócić do formy po zimie! Pobierz poradnik RUSZAJ SIĘ I SCHUDNIJ!

W tym roku ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników nastąpi odwrócenie trasy. 3 maja o godz. 11 zawodnicy wystartują z al. Hopfera (Park Agrykola), a następnie pobiegną ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety na ulicy Rozbrat. Dystans jest atestowany przez PZLA i wynosi 5 km.

Bieg dla najmłodszych

Po raz trzeci w ramach biegu głównego wystartuje Amway Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych. Przygotowano tysiąc pakietów startowych (numer, medal i koszulka techniczna). Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.wosir.waw.pl. Amway Bieg z Maskotką rozpocznie się o godz. 10.30, tuż przed biegiem głównym. Najmłodsi uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: rocznik 2002-2004 oraz 2005 i młodsi.

Pomoc w dobrym kierunku

Jeden z partnerów tegorocznej edycji Biegu - firma Amway Polska - wspólnie z Warszawskiem Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, postanowili połączyć bieganie z pomocą dla dzieci, które nie będą mogły wystartować. Podczas 24. edycji zostanie zorganizowana zbiórka zabawek edukacyjnych dla szkół przy Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. Oprócz zabawek można przynieść gry dydaktyczne (planszowe i komputerowe), klocki tematyczne, puzzle, książki (w formie papierowej i audiobooki) oraz nowe, pluszowe maskotki. W pobliżu sceny zostanie ustawiony specjalny pojemnik na zabawki dla dzieci z napisem "Pomoc w dobrym kierunku".

Zapisy

Rejestrować się można na dwa sposoby: drogą elektroniczną na stronie www.wosir.waw.pl. Zapisy poprzez stronę potrwają od 10 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Można też zapisać się osobiście w biurze zawodów, czyli siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26. Tam będzie prowadzona rejestracja i wpłaty gotówkowe oraz możliwy odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione.

Szczegółowy harmonogram pracy biura:

Biuro zawodów będzie funkcjonować od 10 kwietnia do 2 maja w WOSiR (pok. 109): we wtorki (15, 22, 29, kwietnia) od 10 do 16; w poniedziałki, środy i piątki (11, 14, 16, 18, 23, 25, 28, 30, kwietnia) w godzinach 12 - 18; w czwartki (10, 17, 24 kwietnia) od 14 do 20; w soboty (12,19, 26, kwietnia) w godzinach 10 - 14; 2 maja biuro zawodów będzie czynne w godz. 10 - 14.

W dniu imprezy (3 maja) o ile nie zostanie wyczerpany limit miejsc, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8 - 9 w biurze zawodów na trybunie głównej stadionu Legii przy ul. Łazienkowska 3. Wydawanie opłaconych pakietów internetowych w godz. 8 - 9.30 również w tym miejscu.

Przydatne informacje pytanie

Informacje o XXIV Biegu Konstytucji oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage'u Zabiegaj o pamięć na Facebooku.

Masz pytania? Podyskutuj z nami na FORUM!