XXIV Bieg Konstytucji. Ulewny deszcz i tysiące biegaczy [ZDJĘCIA]

Ponad 3 tys. osób ukończyło XXIV Bieg Konstytucji w Warszawie na dystansie 5 km. Zwyciężył Michał Bernardelli z czasem 15 minut i 14 sekund.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Wykorzystaj wiosenną aurę i wróć do formy! Pobierz poradnik RUSZAJ SIĘ I SCHUDNIJ!

Mimo kiepskiej pogody, padającego deszczu, w sobotniej imprezie wystartowało około 5 tys. osób. Przed biegiem głównym na 5 km odbyły się wyścigi dzieci w ramach "AMWAY Bieg z Maskotką" na dystansie 700 metrów.

Później rywalizowali biegacze i zawodnicy Nordic Walking. Trasa przebiegała m.in. ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów i Agrykola, na której zawodnicy musieli się zmierzyć z wymagającym podbiegiem. Trudny odcinek nie przeszkodził jednak najlepszym biegaczom w osiągnięciu świetnych rezultatów. Najlepszy okazał się Michał Bernardelli z Warszawy (15:14), drugi Krzysztof Wasiewicz (16:15), a trzeci Kamil Krauze (16:28). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Łapińska (19:19), a za nią uplasowały się Ela Peret (20:10) i Katarzyna Stefańska (21:04).

Komplet wyników z XXIV Biegu Konstytucji w Warszawie można znaleźć TUTAJ .