Dogtrekking, czyli jak bezpiecznie wrócić do formy?

Za oknami wiosna w pełni, więc najwyższy czas pomyśleć o nowych ćwiczeniach lub formie aktywności poprawiającej kondycję. Nawet krótki spacer w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie. Sprawdź, jakie korzyści przynosi dogtrekking!

Co to jest dogtrekking?

Jest to forma rekreacji dostępna dla każdego właściciela psa! W dodatku nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy, że wybierzesz się na dłuższy spacer z psem lub wybierzesz trasę terenową na dystansie od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów.

Jak się przygotować?

Treningi możesz rozpocząć od stopniowego wydłużania czasu codziennych spacerów. Już dwugodzinna przechadzka z psem kilka razy w tygodniu pozwoli Ci wrócić do formy. Dodatkowo możesz co jakiś czas wybrać się na dłuższą wyprawę w góry lub w pagórkowate miejsca. Pozwali to na zwiększenie poziomu trudności pokonywanej trasy i poprawienie Twoją kondycję! Najlepsze będą naturalne ścieżki bez asfaltu. Wybieraj leśne szlaki lub trasy w niskich górach.

Co ze sobą zabrać i jak się ubrać?

Podczas wyprawy koniecznie zabierz ze sobą wodę dla siebie i psa oraz odpowiednie ubrania dostosowane do warunków pogodowych. Nie zapomnij również o odpowiednich butach do trekkingu! Najlepiej by były one wygodne i posiadały odpowiednie technologie, poprawiające komfort chodzenia w urozmaiconym terenie. Takie obuwie zwiększa znacznie komfort chodzenia i sprawia, że chód będzie bardziej płynny i stabilny. W takich butach można śmiało stawiać każdy kolejny krok na trasie marszu. Jest to ważne szczególnie podczas spaceru na dłuższy dystans.

Pora na pierwsze zawody!

Osoby, które po treningach chciałyby wziąć udział w zawodach, zachęcamy do uczestnictwa w IV Mistrzostwach Polski w Dogtrekkingu. To już piąta edycja! W tym roku zawody odbędą się w:

Złoty Stok - 24 maja 2014 Kalety - 2 sierpnia 2014 (nocny bieg) Przesieka - 30 sierpnia 2014 Wisła - 4 października 2014 ( finał)

W Złotym Stoku trasa wiedzie szlakami dawnego kamieniołomu! Dla początkujących została przygotowana krótsza trasa na dystansie 15 km. Na tym szlaku nie ma dużych utrudnień i każdy zawodnik z psim towarzyszem bez problemu przejdzie wyznaczony odcinek w czasie od 2:30 do 6 godzin. Dodatkowo przypominamy, że podczas zawodów nie ma limitów czasowych na odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych. Na uczestników na trasie czeka bufet i krótki odpoczynek w schronisku.

Więcej informacji znajduje się na STRONIE imprezy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.