Ultramaraton Podkarpacki, Kaszubska Piętnastka, zapisz się na Solvay Kolor! [BIEGOWY WEEKEND]

Jak co tydzień, mamy dla Was kilka biegowych propozycji na najbliższy oraz pierwszy czerwcowy weekend.

Motivato.pl

Ultramaraton Podkarpacki (31 maja)

W sobotę w Rzeszowie zostanie rozegrany I Ultramaraton Podkarpacki na dystansach 70 i 110 km. Trasa biegu będzie przebiegała w większości żółtym szlakiem turystycznym wokół Rzeszowa. Biegacze będą rywalizowali na drogach asfaltowych, ścieżkach gruntowych i terenach leśnych. Pierwsza część trasy będzie urozmaicona, mocno pofałdowana, zaś druga od 70 km bardziej płaska. Wynika to z geograficznego położenia Rzeszowa na pograniczu Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej. Wspólny start na obu dystansów nastąpi o wschodzie słońca z Rynku Rzeszowskiego.

Formuła biegu na dwóch dystansach ma zachęcić do wzięcia udziału i wypróbowania swoich sił zarówno początkujących ultrasów, jak i doświadczonych biegaczy w tego typu biegach.

Uczestnicy Ultramaratonu Podkarpackiego będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w hali sportowej ROSIR przy ul. ks. Jałowego 23A (należy mieć własną karimatę i śpiwór)

W biegu na 110 km wystartuje 74 zawodników, a na krótszym dystansie 191 osób.

Więcej informacji na: ultramaratonpodkarpacki.pl

aTak wygląda medal za ukończenie I Ultramaratonu Podkarpackiego

 

III Kaszubska Piętnastka (31 maja)

Start biegu na dystansie 15 km w Luzinie k. Wejherowa wyznaczono na godz. 10. Limit czasowy wynosi 2 godziny i 15 minut. - Trasa będzie przebiegać przez luzińską ścieżką zdrowia, zahaczać o punkt widokowy na Pradolinę Redy-Łeby, a następnie ulicami Luzina powrót do mety przy hali sportowo-widowiskowej im. Macieja Płażyńskiego - mówi Marian Hildebrandt, dyrektor biegu.

Każdy kto ukończy rywalizację, weźmie udział w losowaniu roweru oraz nagród niespodzianek.

W ramach III Kaszubskiej Piętnastki odbędą się też pierwsze mistrzostwa gminy Luzino. Sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii open otrzyma nagrody pieniężne. W sumie w dwóch ubiegłych edycjach wzięło udział ponad 500 osób. W sobotę ma wystartować około 400 biegaczy. Wśród nich m.in. zawodnicy z Niemiec i Ukrainy.

Zapisy na bieg będą przyjmowane w dniu imprezy w godz. 7-9. Opłata rejstracyjna wynosi 50 zł. Każdy uczestnik otrzyma na mecie medal z odlaną XVIII w. kapliczką Luzina. W pakiecie startowym znajdą się m.in. koszulki

Sponsorami głównymi biegu jest  Gmina Luzino, firma okna i drzwi Bertrand, Galeria Luzino, przedsiębiorstwo budowlane Roman Rybak.

Cross Błędowa (31 maja)

Bieg przełajowy na dystansie 10 km, który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej - Błędowie. Bazą imprezy będzie „Eurocamping Błędów”.

Trasa prowadzi ścieżkami Lasów Błędowskich i jest wymagająca. Na trasie znajduje się również przeprawa przez niewielką rzekę Biała Przemsza. Zawodnicy będą mogli tereny, na których żerują bobry.

Organizatorami imprezy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Pogoria Biega.

Wszyscy zainteresowani startem w Crossie Błędowa mogą się zgłosić jeszcze do biegu w biurze zawodów. Zapisy będą przyjmowane:  30 maja w godz. 12-18 w hali Centrum przy al. Róż 3, 31 maja w godz. 8-10 Eurocamping Błędów przy ul. Żołnierskiej 130. Opłata startowa wynosi 40 zł.

Więcej informacji na stronie www.csir.pl

Czerwcowe biegi

Bieg Solvay Kolorbiegsolvaykolor.pl

 

Z kolei w przyszły weekend (8 czerwca) w Krakowie, zostanie rozegrany jeden z najbardziej kolorowych biegów - Solvay Kolor.

Start nastąpi o godz. 11 z Kolor Zone zlokalizowanego naprzeciwko Galerii Handlowej Solvay Park.

Na uczestników Biegu Solvay Kolor czeka ok. 4 kilometrowy dystans i przeszkody w postaci czterech Bram Kolorów. Na nich radośni biegacze obsypywani będą kolorowymi proszkami. Meta to wielki finał połączony ze wspólnym wielkim wybuchem kolorowych proszków (każdy z uczestników imprezy otrzyma w pakiecie startowym tzw. kolorową bombę). Imprezę nakręcać będzie energetyczny muzyka.

Organizatorzy przygotowali również konkursy i kolorowe nagrody - w niestandardowych kategoriach.

W trakcie oraz po zakończeniu biegu będzie można uczestniczyć w Kolorowym Pikniku Rodzinnym z wieloma atrakcjami, animacjami i przekąskami.

RUNbertów

Trwają również zapisy do drugiej edycji RUNbertów, czyli Biegu Rembertowa, który odbędzie się o godz. 11 na terenie Akademii Obrony Narodowej. Limit uczestników biegu wynosi 600 osób (w tym 100 dzieci).

W tym roku zaplanowano 5 km trasę. Start i meta zlokalizowane będą na placu apelowym Akademii Obrony Narodowej. Trasa prowadzi Al. Chruściela, ul. Bombardierów, Zawodową, Kadrową, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego, Pacholęcą, Kadrową i Al. Chruściela. Dystans jest atestowany przez PZLA.

Po raz pierwszy w ramach startu głównego odbędzie się Mini-Runbertów Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych. Przygotowano 100 pakietów startowych.  W biegu będą mogły uczestniczyć dzieci od rocznika 2003 i młodsi. Warunkiem udziału w zawodach jest rejestracja na stronie www.runbertow.com.pl i oczywiście wystartowanie ze swoją ulubioną maskotką. Mini-Runbertów rozpocznie się o godz. 10:30, bezpośrednio przed biegiem głównym.