Poland Business Run. Biznes biega od morza do Tatr

Do wspólnego biegania w ramach Poland Business Run może dołączyć każdy, kto zbierze pięcioosobową drużynę, jest w stanie zmierzyć się z dystansem 3,8 km. Celem biegu jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli. Bieg wystartuje 14 września o 10.30 w pięciu miastach Polski.

Pierwsza edycja biegu zainicjowanego przez pracowników polskiego oddziału szwajcarskiego banku inwestycyjnego, miała miejsce w 2012 roku w Krakowie. Zainteresowanie, z jakim spotkało się to wydarzenie, sprawiło, że Poland Business Run na stałe wpisał się w kalendarz biegowych imprez w Polsce.

Inicjatywa z każdym rokiem zwiększa zasięg, a obecnie swój udział w niej zapowiedziało pięć polskich miast. Obok Krakowa, gdzie narodziła się idea biznesowych sztafet, 14 września na starcie staną również: Katowice, Poznań, Łódź i Warszawa.

a

Każdego roku Poland Business Run pomaga podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Środki zgromadzone podczas rejestracji i w ramach dodatkowej akcji "Pomagam Bardziej" wystarczyły na zakup 11 protez nóg dla 9 beneficjentów projektu.

W tym roku jeszcze jedną motywacją do zbierania pieniędzy (również w obrębie drużyn) są nagrody w postaci Żółtych Koszulek Lidera, zaprojektowanych przez duet projektantów paprocki&brzozowski.

Poland Business Run ma szansę wyrosnąć na drugą po WOŚP imprezę charytatywną w Polsce. Coraz bardziej realne staje się marzenie pomysłodawców, żeby co roku jednego dnia o tej samej godzinie cała Polska biegła w sztafecie, niosąc pomoc potrzebującym.

Eva