Biegnij Warszawo już 5 października

5 października startuje jeden z największych biegów masowych w naszym kraju - "Biegnij Warszawo". W 6. edycji biegu wystartuje 10 tysięcy osób! Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku wspiera PKO Bank Polski w ramach programu "Biegajmy razem".

O godzinie 11.15 zapraszamy na start 10 kilometrowego biegu głównymi ulicami stolicy. W ramach imprezy sportowej, odbędzie się również specjalny marsz pod hasłem „Maszeruję-Kibicuję”. 5-kilometrowa pętla została wyznaczona obok trasy głównego biegu.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie również Charytatywna Akcja Biegowa. Tym razem pomagamy ośmioletniemu Marcinowi, który urodził się ze złożoną wadą serca.

- Marcin przeszedł już szereg zabiegów „łatających" jego serce, ale były to tylko półśrodki obciążające jego słaby organizm. Teraz ma szansę na operację za granicą u słynnego dr Edwarda Malca, która może sprawić, że zacznie żyć tak, jak jego rówieśnicy. Brakuje nam tylko funduszy na operację - mówi Robert Pietrzak, ojciec chłopca. Teraz każdy może pomóc. Wystarczy, że włączy się do akcji i przyczepi sobie kartkę z napisem "biegnę dla Marcina". - Ten niewielki gest będzie spełnieniem jego największego marzenia, aby mieć zdrowe serduszko - apeluje.

CZYTAJ TEŻ: BIEG NA 10 KM - 10 RAD PROFESJONALISTKI

Kartki - identyfikatory akcji - będzie można odbierać 3 i 4 października br. u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie. Jeśli dla Marcina pobiegnie co najmniej 200 osób, to Fundacja Banku przekaże 20 tys. zł

Trasa Biegnij Warszawo 2014

Miasteczko zawodów i meta biegu umiejscowione są przy obiektach sportowych Legii, przy ulicy Łazienkowskiej. Start odbędzie się z ulicy Czerniakowskiej. Biegacze ruszą na południe. Na drugim kilometrze skręcą w Chełmską. Po długiej prostej odbiją w prawo w ulicę Belwederską. Między trzecim a czwartym kilometrem czeka ich długi podbieg pod Spacerową. Z placu Unii Lubelskiej pobiegną Alejami Ujazdowskimi aż do Pięknej. Skręcą w nią i odbiją w Marszałkowską. Na rondzie Dmowskiego skręcą w Aleje Jerozolimskie, by na rondzie de Gaulla odbić w Nowy Świat. Przebiegną przez plac Trzech Krzyży i stamtąd Górnośląską i Myśliwiecką do mety na Łazienkowskiej.

Trasa Biegnij Warszawo 2014

Odbiór pakietów startowych

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w terminie do 4 października. Punkt wydawania pakietów znajduje się w Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie, poziom -1 (Food Court). Punkt będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12-20. W dniu imprezy (5 października) pakiety startowe NIE BĘDĄ wydawane.

Aby odebrać pakiet startowy musisz mieć przy sobie:

- dokument tożsamości,
- wydrukowane i podpisane potwierdzenie rejestracji (dostępne do druku w drugiej połowie września z poziomu zakładki "KONTO").

ZAPISZ SIĘ NA BIEGNIJ WARSZAWO 2014

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią dodatkowo należy mieć przy sobie wydrukowane "Oświadczenia Rodzica lub Opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych" z podpisem rodzica bądź opiekuna prawnego, wyrażającego zgodę na udział w biegu osoby niepełnoletniej i biorącego za nią odpowiedzialność.

Jeśli chcesz odebrać pakiet startowy dla INNEJ OSOBY powinieneś posiadać:

- wydrukowane i podpisane potwierdzenie rejestracji tej osoby,
- kserokopię jej dokumentu tożsamości oraz swój dokument tożsamości,
- upoważnienie napisane przez tą osobę uprawniające Cię do odbioru jej pakietu startowego.

Więcej biegów znajdziesz w Kalendarzu Biegów PolskaBiega.pl