Biegnij Warszawo: Zawody ukończyło prawie 9 tys. osób. Zwyciężył Kenijczyk David Metto

10 tys. uczestników wzięło udział w imprezie Biegnij Warszawo na dystansie 10 km. Pierwsze miejsce zajął Kenijczyk David Metto. Wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Gladys Kirotich.

Impreza Biegnij Warszawo zgromadziła kilkanaście tysięcy biegaczy i piechurów. Pierwszy do mety dobiegł Kenijczyk David Metto . Trasę o długości 10 km pokonał w 28 min i 58 sekund. Wśród kobiet triumfowała rodaczka Metto Gladys Kiprotich z czasem 33 minuty i 13 sekund.Kenijka zaledwie o cztery sekundy wyprzedziła jedną z najlepszych polskich biegaczek Iwonę Lewandowską . Trzecia była Wioletta Frankiewicz (34 minuty i 10 sekund).

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął także Kenijczyk Daniel Muindi Mutei (29 minut), a na ostatnim stopniu podium uplasował się Emil Dobrowolski , który przybiegł do mety po 30 minutach.

W imprezie wystartował m.in Stephen Mull , ambasador Stanów Zjednoczowych w Warszawie. Bieg na 10 km ukończył z czasem poniżej 58 minut. Gratulujemy!

W sumie rywalizację w Biegnij Warszawo ukończyło 8872 biegaczy.

Obok biegaczy na trasę wyszli też piechurzy. Jednym z nich był czterokrotny złotych medalista olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski .

Co ciekawe wszyscy uczestnicy imprezy mogli się przebadać w Klinice Sportowej Biegnij Warszawo mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Kisielewskiego. Każdy z przybyłych na miejsce uczestników na podstawie swojego numeru startowego, miał możliwość wykonania bezpłatnie podstawowych badań m.in. badań kardiologicznych. Na badaniach było około tysiąca osób i udało się wykryć u dwóch biegaczy wady, które mogły się dla nich okazać tragiczne w skutkach. U jednej z pań stwierdzono cukrzycę, a u 18-letniego mężczyzny poważne nadciśnienie. Oboje trafili już na leczenie.