XXVI Bieg Niepodległości. Na ulicach i w sieci

Pula 15 tysięcy pakietów rozeszła się już trzy tygodnie przed startem. Zobaczymy czy i tym razem padnie rekord frekwencji. Nie biegniesz? Nie szkodzi. Organizatorzy przygotowują wypasioną relację on-line!

Relacja on-line to nowość  w cyklu "Zabiegaj o pamięć". Transmisję będzie można śledzić w godzinach od 10:30 do 14:00 za pośrednictwem strony organizatora www.aktywnawarszawa.waw.pl.  Cztery kamery zostaną rozlokowane na trasie Biegu, jedna będzie relacjonować obraz ze studia biegowego, a kolejna będzie towarzyszyła zawodnikowi-komentatorowi Biegu, Wojtkowi Staszewskiemu.  To pierwsza taka akcja w Polsce. Do transmisji obrazu wykorzystana zostanie technologia satelitarna z gwarantowanym pasmem przesyłu oraz najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do transmisji w ruchu, z których korzystają największe stacje telewizyjne (np. BBC).

11.11.2009 , WARSZAWA , AL. NIEPODLEGLOSCI , OBCHODY DNIA NIEPODLEGLOSCI , START BIEGU NIEPODLEGLOSCI NA DYSTANSIE 10 KM . PRZED STARTEM BIEGACZE W BIALYCH I CZERWONYCH KOSZULKACH UTWORZYLI CZERWONA FLAGE .  FOT. GRAZYNA JAWORSKA / AGENCJA GAZETAFot.Grażyna Jaworska / Agencja Gazeta

Pomoc w dobrym kierunku

Tradycyjnie już w Bieg Niepodległości zaangażowała się firma Amway Polska. Podczas tegorocznej edycji Amway przekaże po 2 PLN za każdego uczestnika Biegu na konto Fundacji  „Wychowanie przez Sport”. Cała kwota zostanie wykorzystana na edukację i propagowanie  biegania wśród najmłodszych.

Realizowana będzie także kampania „Przybij Piątkę”, której zadaniem jest walka z niedożywieniem dzieci. Podczas Biegu na stoisku Nutrilite (marka należąca do Amway obchodzi w tym roku 80-lecie!), będzie można wesprzeć akcję poprzez odbicie kolorowego odcisku dłoni. Za każdy odcisk dłoni firma Amway przekaże 1$ na walkę z niedożywieniem dzieci.

Więcej informacji: www.aktywnawarszawa.waw.pl