Startuje City Trail w Poznaniu i Bydgoszczy!

W weekend zostaną rozegrane kolejne biegi przełajowe w ramach City Trail. Tym razem zawody na 5 km zostaną rozegrane w Poznaniu i Bydgoszczy.

City Trail to jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km, organizowane w 11 miastach. - Dlaczego taki dystans? Z jednej strony jest zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę - tłumaczy Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Poznańska edycja zawodów odbędzie się 25 października (sobota) - podobnie jak w ubiegłym roku - nad Jeziorem Rusałka o godz. 11. Biegacze pobiegną tą samą trasą.

Dzień później w ramach City Trail biegacze będą rywalizować w Bydgoszczy, a konkretnie w Myślęcinku, również o godz. 11.

Michał Bartoszak, olimpijczyk z Aten, sześciokrotny mistrz Polski w biegach na 5000 i 3000 metrów z przeszkodami oraz w biegu przełajowym przekonuje, że zawody w terenie to bardzo ważny element treningu. - Zimowe zawody to kapitalny przerywnik żmudnego treningu. Podczas przygotowań do sezonu startowego biegamy dużo kilometrów na podobnych prędkościach. Taki monotonny trening nie tylko nudzi głowę, ale także sprzyja kontuzjom. Bieganie bez różnicowania bodźców, powtarzanie tego samego ruchu sprawia, że bardzo łatwo jest przeciążyć stawy. Zawody w przełaju to urozmaicenie treningu, które pozwala uniknąć urazów - mówi Bartoszak, którego rekord życiowy na 5000 metrów to 13 minut, 29 sekund i 72 sekundy!

Pamiątkowe medale będą wręczane osobom, które ukończą co najmniej cztery biegi. Cykl jest kierowany również do dzieci i młodzieży. Przed biegiem głównym odbędą się wyścigi City Trail Junior na dystansach od 300 metrów do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie Citytrail.pl.

Zapisy do biegu będą prowadzone w dniu imprezy - 20 zł.

Następne zawody z cyklu City Trail zostaną rozegrane we Wrocławiu i Katowicach (8 i 9 listopada). Szczegóły na stronie citytrail.pl.

a