Mikołajkowe zawody w całej Polsce [BIEGOWY WEEKEND]

W tym roku szczęśliwie 6 grudnia przypada w sobotę. Warto mikołajkowy weekend spędzić na biegowo. Z tej okazji w całej Polsce aż roi się od ciekawych imprez.

CITY TRAIL

miasto: Wrocław

miejsce: Las Osobowicki

dystans: 5 km

Godzina startu: 11:00

data startu: 6 grudnia

strona organizatora: citytrail.pl

Ambasadorami edycji 2014/2015 CITY TRAIL są: mistrzyni świata w boksie, a obecnie triathlonistka Iwona Guzowska, znakomita polska biegaczka ultra Magdalena Łączak, biegający raper Jacek MEZO Mejer, dziennikarka i biegaczka Beata Sadowska i najlepszy biegacz górski w Polsce Marcin Świerc. Magda Łączak przekonuje, że znalezienie zewnętrznej motywacji do zimowego treningu bywa bardzo pomocne. - CITY TRAIL jest lekarstwem na jesienne i zimowe lenistwo. To motywacja, która powoduje, że chłód jest mniej odczuwalny. A wyjście z domu na trening znów jest przyjemne - mówi brązowa medalistka mistrzostw świata skyrunning na dystansie Ultra (80 km).

CITY TRAIL

miasto: Katowice

miejsce: ośrodek "Rybaczówka"

dystans: 5 km

data startu: 7 grudnia

strona organizatora: citytrail.pl

W niedzielę w Katowicach zostanie rozegrany drugi z cyklu sześciu biegów CITY TRAIL. To przełajowe zawody na dystansie 5 km. W sezonie 2014/2015 zawody są organizowane w 11 miastach Polski. Start biegu rozpocznie się o godzinie 11. Impreza odbędzie się na terenie lasów w dzielnicy Giszowiec. Start, meta biegu oraz niedzielne biuro zawodów zlokalizowane będą przy ośrodku "Rybaczówka".

parkrun

miasta: Cieszyn, Gdańsk, Gdynia, Konstancin-Jeziorna, Kraków, Leszno, Łódź, Poznań, Pruszków, Szczecinek, Warszawa-Bródno, Warszawa-Praga, Warszawa-Ursynów, Warszawa-Żoliborz, Wrocław, Żary.

data startu: 6 grudnia

start biegów: godz. 9

strona organizatora: parkrun.pl

Tradycyjnie w każdą sobotę w 15 miastach Polski, punktualnie o godzinie 9 startują bezpłatne biegi parkrun na 5 km z profesjonalnym pomiarem czasu.

6 grudnia odbędą się specjalne edycje cosobotnich biegów parkrun. Organizatorzy w każdej lokalizacji będą zbierali odzież, żywność, upominki dla wcześniej wybranych domów dziecka, hospicjów czy ubogich rodzin. Oto lista placówek, podczas których koordynatorzy będą zbierać dary dla potrzebujących: Parkrun Cieszyn - dla domu samotnej matki z dzieckiem w Cieszynie "Słonecznik”, parkrun Gdańsk - dla rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, parkrun Gdynia - dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań", parkrun Kraków - dla dzieci z Zespołu Szkół w Trzebini, parkrun Łódź - dla Fundacji Happy Kids, parkrun Poznań - dla Dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 4, parkrun Pruszków - dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego oraz Świetlicy Środowiskowej TPD, parkrun Szczecinek - dla rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, parkrun Warszawa-Praga - dla Państwowego Domu Dziecka nr 2 im. Janusza Korczaka, parkrun Żary - dla Domu Samotnej Matki Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta.

Bieg mikołajkowy w Lesie Kabackim

miasto: Warszawa

miejsce: Las Kabacki (w okolicach zajezdni technicznej metra).

dystans: 10 km

data startu: 6 grudnia

Strona organizatora: biegi.waw.pl

Limit uczestników to 400 osób. Każdy zawodnik otrzyma pakiet upominkowy: medal i posiłek regeneracyjny. Start biegu rozpocznie się o godzinie 11. Wśród wszystkich uczestników odbędzie się losowanie. Dla najlepszych sześciu uczestników w kategorii kobiet i mężczyzn przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe.

Świąteczny Bieg Mikołajkowy

miasto: Izabelin

miejsce: Kampinoski Park Narodowy (Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin)

dystans: 10 km

data startu: 6 grudnia

Strona organizatora: swiatecznybiegmikolajkowy.pl

Impreza rozgrywana jest na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Skierowana jest do rodzin z dziećmi, miłośników sportu i rekreacji, pasjonatów biegania w terenie. Trasa jest atestowana i poprowadzona będzie szlakami turystycznymi. Limit uczestników wynosi 500 osób.
Oprócz biegu odbędą się imprezy towarzyszące dla dzieci, konkursy z nagrodami, pokazy służb mundurowych. W czasie zawodów będzie możliwość spróbowania wojskowej kuchni polowej i posłuchania kapeli góralskiej.

Cross Mikołajkowy

miasto: Piaseczno

miejsce: Górki Szymona

dystans: 5 km (bieg główny), Nordic Walking - 3 km

data startu: 7 grudnia

Strona organizatora: www.kondycja.com.pl

Impreza połączona jest z otwarciem nowej Ścieżki Biegowej Stowarzyszenia Kondycja na terenie Górek Szymona.  Od godziny 10.50 odbędzie się bieg rodzinny na dystansie jednego kilometra. Dziesięć minut później ruszy główny bieg na 5 kilometrów, połączony z marszem Nordic walking na dystansie 3 km. Wszystkie zawody przeprowadzane będą w kategoriach kobiet i mężczyzn, bez kategorii wiekowych. Nagrodzeni zostaną pierwsze trzy osoby w poszczególnych startach.

Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie

miasto: Łódź

miejsce: Arturówek, ul. Skrzydlata

dystans: 10 km

data startu: 6 grudnia

strona organizatora: lodzmaraton.pl

W ramach zabawy "Święty Mikołaj ucieka!" uczestnicy biegu będą gonić Świętego Mikołaja, który wyruszy na trasę nieco wcześniej niż wszyscy. Każdy, kto dobiegnie do mety przed "uciekinierem", otrzyma upominek od ALE, jednego ze sponsorów Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

XIV Bieg mikołajkowy

miasto: Jarosławiec

miejsce: ul. Szkolna (okolice latarni morskiej)

dystans: 10 km (bieg główny), Nordic Walking - 12 mile morskie

data startu: 6 grudnia

strona organizatora: ckis.postomino.pl

"Powitanie Zimy" czyli XIV Bieg mikołajkowy w Jarosławcu. Start i meta ulokowana zostanie w okolicach latarni morskiej w Jarosławcu, przy ul. Szkolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymają mikołajową czapkę, medal, okolicznościowy dyplom i słodki upominek. Od godziny 11 do 12.10 odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą mogli sprawdzić się na różnych dystansach. O godzinie 12.20 wystartują uczestnicy VI Mikołajkowego marszu Nordic Walking na dystansie 2 mili morskich. O godzinie 13 wyruszą zawodnicy w biegu głównym na dystansie 10 km.

Bieg Zimy

miasto: Stargard Szczeciński

miejsce: Brama Pyrzycka

dystans: 5,4 km

data startu: 6 grudnia

"Bieg Zimy" będzie zakończeniem tegorocznego sezonu Grand Prix Stargardu. Zawody na dystansie 5,4 km zostaną połączone z marszem dla miłośników Nordic Walking. Zawodnicy będą startować z pod Bramy Pyrzyckiej o godz. 10. Godzinę później w sali gimnastycznej przy ul. Mieszka I nr 4 odbędzie się uroczyste zakończenie V edycji Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku 2014. Każdy z zawodników, który wystartuje w "Biegu Zimy" i pojawi się na zakończenie Grand Prix, otrzyma pamiątkowy dyplom wraz z oryginalnym odlewanym medalem. Rozlosowane zostaną również niespodzianki z nagrodą główną „Kursem na prawo jazdy kategorii B” wśród wszystkich zawodników.

II Bieg Mikołajkowy

miasto: Police

miejsce: przy stadionie OSiR (ul. Piaskowa 97) w Policach

dystans: 10 km

data startu: 7 grudnia

Strona organizatora: sport-time.com.pl

Jednym z celów organizowania biegu jest promocja Lasów Państwowych Puszczy Wkrzańskiej.
O godzinie 11 odbędzie się start biegu głównego oraz towarzyszącego marszu Nodic Walking na dystansie 10 km. Jest możliwość wystartowania w kategorii drużynowej, należy zgłosić minimum 5-ciu uczestników.

Bieg Mikołajek i Mikołajów

miasto: Siemianowice Śląskie

miejsce: Park Pszczelnik

dystans: 5,4 km

data startu: 6 grudnia

Start imprezy został wyznaczony w parku Pszczelnik. Uczestnicy mogą sprawdzić się w biegu lub w marszu Nordic Walking na dystansie 5,4 kilometrów. Po ukończonej trasie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkę, słodki upominek i zostaną poczęstowani ciepłą herbatą.

2. Bieg Mikołajkowy

miasto: Bielsko-Biała

miejsce: ul. Cieszyńska 321

dystans: 6 km

data startu: 6 grudnia

strona organizatora: www.asir.pl

Trasa biegu przełajowego wynosi 6 km. Do pokonania będą dwie pętle po 3 km. Organizatorzy zachęcają uczestników do ubrania się w atrybuty mikołajkowe. Przewidziane są kategorie wiekowe zarówno jak dla kobiet i mężczyzn. Dla najlepszych trzech uczestników w poszczególnych kategoriach zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Dodatkowo przewidziane są specjalne niespodzianki dla uczestników - m.in. za najciekawsze stroje mikołajowe.

Biegi mikołajkowe

miasto: Mikołajki

miejsce: Hala widowiskowo-sportowa w Mikołajkach

dystans: 21 km, 10 km

data startu: 7 grudnia

strona organizatora: www.biegi.uksatoswoznice.org

Biegi mikołajkowe w Mikołajkach: 7 grudnia odbędzie się drugi półmaraton oraz bieg towarzyszący na 10 km. Od godziny 10.30 odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, dla których uczestnictwo jest bezpłatne. Osoby, które ukończyły 70 lat lub mają orzeczenie o niepełnosprawności zwolnione są z ponoszenia opłat za pakiet startowy. Start i meta biegu znajdować się będzie przy hali widowiskowo sportowej w Mikołajkach. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz przygotowany będzie ciepły posiłek regeneracyjny. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze (m.in. część wpisowego), które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi Michaluk. Zosia urodziła się z bardzo rzadką chorobą, przepukliną rdzeniową (inaczej zwaną rozszczepem kręgosłupa) oraz wodogłowiem. Zosia jest sparaliżowana od pasa w dół.