Ponad tysiąc osób pobiegło w CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Szczecinie [ZDJĘCIA]

W kolejnych biegach Grand Prix CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Szczecinie wystartowało łącznie ponad tysiąc osób. - Po świętach bardzo dobrze się poruszać i spalić tę zatrważającą liczbę kalorii wchłoniętą podczas trzech dni świętowania - mówili zawodnicy.

s

W trzecim biegu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL wystartowało 391 osób. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie okazał się zwycięzca poprzedniej edycji w Olsztynie - Wojciech Kopeć, który osiągnął czas 17 minut i 9 sekund. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Trzeciak z czasem 19:55.

Bieg do najłatwiejszych nie należał - temperatura oscylowała w granicach 7 stopni poniżej zera, jednak zawodnicy nie narzekali. - Świetnie się biega w takiej temperaturze. Aby czuć się komfortowo, zaopatrzyłam się w ubrania do biegania zimą - lekkie, cienkie, niekrępujące ruchów. Zresztą w ubiegłym roku zawody odbywały się przy temperaturze -18 stopni. Wtedy to było wyzwanie - podkreśla Luiza Czyrko, jedna z zawodniczek. - Z wyniku jeszcze nie jestem do końca zadowolona, ale liczę, że na kolejnych biegach czas będzie lepszy - na szczęście mam jeszcze trzy imprezy na poprawianie wyników.

CITY TRAIL Trójmiasto

Podczas biegu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL najszybsi byli Michał Rolbiecki (17:15) i Kamila Lulińska (22:09). Niedzielne zawody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbyły się w zimowych warunkach - był śnieg, był mróz, ale było też słońce. Linię mety minęło 346 osób.

Wśród zawodników startujących w biegu był Michał Felon. - Biorę udział w cyklu od poprzedniej edycji, więc trasa jest mi bardzo dobrze znana - mówił na mecie. - Nie odpuszczam biegania zimą. Głównie dlatego, że po dłuższej przerwie bardzo trudno jest się rozkręcić. Jako biegacz-amator nie czuję potrzeby robienia czegoś na wzór roztrenowania - dodał.

City Trail Szczecin

Z kolei w Szczecinie najszybszym okazał się Filip Janowski, który trasę nad Jeziorem Szmaragdowym pokonał w 18:07. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Monika Andrzejczak z czasem 20:14. Linię mety w Puszczy Bukowej minęło 299 osób.

W każdym z miast poza zawodami na dystansie 5 km, odbyły się także biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. - Cieszymy się z rosnącej liczby najmłodszych zawodników, którzy wraz z rodzicami odwiedzają nasze biegi tworząc sielski i rodzinny klimat. Na pewno pomaga w tym ognisko, które jest znakiem rozpoznawczym naszych zawodów - mówi Radek Erkiert z klubu Puszczyk Bukowy, który jest współorganizatorem szczecińskiego CITY TRAIL.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Kolejne zawody już w pierwszy weekend 2015 roku - 3 stycznia we Wrocławiu oraz 4 stycznia w Katowicach.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.