Noworoczne rekordy Grand Prix CITY TRAIL [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu z dwoma rekordami trasy, a w Katowicach z rekordem frekwencji - tak w 2015 r. wkroczył ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL.

d

Podczas sobotnich zawodów Grand Prix CITY TRAIL we wrocławskim Lesie Osobowickim Paweł Matner pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 16 minut i 10 sekund. Z kolei najlepsza wśród pań - Dominika Napieraj - w 18:36. Oba wyniki są rekordami trasy. Linię mety minęły 364 osoby.

Wynik Pawła Matnera jest o 3 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu trasy, który należał do Piotra Ślęzaka. Z kolei Dominika Napieraj poprawiła rekordowy czas (Danuty Piskorowskiej) aż o 35 sekund.

Cykl CITY TRAIL to nie tylko okazja do poprawiania wyników dla osób na co dzień trenujących, ale często również debiut w zawodach. - Kiedyś biegałam, ale nigdy nie startowałam w żadnych zawodach - mówi Kamila, jedna z uczestniczek. - Wystartowałam za namową koleżanki, która biega regularnie w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Bardzo mi się podobało i już czuję, że mój apetyt na biegi rośnie. A jeśli zacznę znów biegać systematycznie, na pewno będę chciała poprawiać wyniki, bo bardzo lubię się sprawdzać.

Nie spada zainteresowanie katowicką edycją ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL. W niedzielnych zawodach nad stawami Janina i Barbara wzięło udział 537 osób. To najlepszy jak dotąd wynik frekwencyjny imprezy w Katowicach (Katowice są pod tym względem na trzecim miejscu w Polsce - za Poznaniem i Bydgoszczą).

Zwycięzcą niedzielnego biegu został Piotr Pałka (16:37). Wśród kobiet najszybciej przełajową trasę pokonała Agata Długosz (19:36).

Grand Prix CITY TRAIL to również rywalizacja najmłodszych, czyli zawody CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300 m do 3 km. W obu biegach wystartowało ponad 180 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się 10 stycznia (sobota) w Lublinie oraz dzień później 11 stycznia w Łodzi i Warszawie.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.