Grand Prix BiegamBoLubię LASY

Przepadasz za bieganiem na łonie natury? A może do tej pory nie miałeś okazji zejść z asfaltu, a las kojarzy Ci się wyłącznie z grzybobraniem? Nie masz jeszcze chęci się rozpędzić, ale za to lubisz pochodzić z kijkami?

Niezależnie od wybranej opcji - warto wybrać się na nowy cykl biegów, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie: BiegamBoLubię LASY. Lubić lasy można o każdej porze roku, czyli w czterech odsłonach:

- ZIMĄ - gdy  śnieg i mróz są nam niestraszne;

- WIOSNĄ - możena podziwiać, jak wszystko budzi się do życia;

- LATEM - gdy drzewa dają nam tak upragniony cień;

- JESIENIĄ - wtedy jest właśnie najpiękniejsza, prawdziwa, złota, polska...

Cykl zorganizowany przez Club bbL we współpracy z Lasami Państwowymi ma oczywiście na celu promocję biegania, zdrowego stylu życia, zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych. Kto biegał po lasach ten wie, kto nie próbował - będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą we wszystkich warunkach atmosferycznych.

Impreza oferuje cztery biegi w formule Grand Prix, każdy o innej porze roku. Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Przewidziane są również biegi dla dzieci oraz Nordic Walking (5 km). Wszystkie starty odbywają się na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Grand Prix BiegamBoLubię LASY (fot. BBL)

Terminy:

- „BiegamBoLubięLASY Zimą” - 01.02.2015 r.

- „BiegamBoLubięLASY Wiosną” - 12.04.2015 r.

- „BiegamBoLubięLASY Latem” - 26.07.2015 r.

-„ BiegamBoLubięLASY Jesienią” - 25.10.2015 r.

Organizatorom zależy by wydarzenie było jak najbardziej przyjazne biegaczom. Przede wszystkim gwarantują bezpłatny udział wszystkim zawodnikom. Zarejestrować się będzie można już 30 dni przed każdym biegiem poprzez panel zgłoszeniowy www.kalendarzbiegowy.pl, ale również na miejscu, w biurze zawodów.

Trasa biegu będzie oznakowana tabliczkami i taśmą oraz zabezpieczona przez wolontariuszy.  Będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu za pomocą systemu chipowego, zatem nie trzeba obawiać się o dokładność swoich wyników.  Ustalony limit czasu trasy pozwoli na start również mniej zaawansowanym biegaczom, którzy nie planują walki o podium ani „ataku na życiówkę”, a mają zamiar po prostu świetnie bawić się na świeżym powietrzu.

Grand Prix BiegamBoLubię LASY

Warto wziąć udziału w całym cyklu, ale także w  pojedynczych biegach. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do podziwiania pięknych lasów o każdej porze roku. To wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu można sprawdzić się biegowo w różnych warunkach i czerpać czystą przyjemność z biegania.

Nie zabraknie także nagród! Nagradzane będą miejsca I-III w każdej kategorii, po zsumowaniu wyników w 4 edycjach cyklu „BiegamBoLubie LASY” organizowanych na terenie Nadleśnictwie Chojnów. Sklasyfikowani będą uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej 3 edycjach biegów na dystansach 5/10 km. Po każdym biegu teren Nadleśnictwa Chojnów uczestnik opuści z fragmentem medalu na szyi. Dlaczego fragmentem? Jeśli weźmie się udział w 4 biegach zbierze się 4 części medalu ukazującego las w czterech porach roku.

Warto się pospieszyć - limit na oba biegi to 333 miejsc !

Zapisy na pierwszy bieg "BiegamBoLubięLASY Zimą" są już aktywne.

ZAPISY: www.kalendarzbiegowy.pl/i-bieg-biegam-bo-lubie-lasy#entries