CITY TRAIL: Rozstrzygnięcie rywalizacji w Olsztynie i Trójmieście

Cykl Grand Prix CITY TRAIL zbliża się do końca. W weekend odbyły się ostatnie biegi - w sobotę w Olsztynie, w niedzielę - w Trójmieście. Zwycięzcami cyklu w tych miastach są: Wojciech Kopeć i Monika Jackiewicz (Olsztyn) oraz Oskar Przysiężny i Kamila Lulińska (Trójmiasto).

W ostatnim biegu w Olsztynie nie startowali pewni zwycięstwa w klasyfikacji generalnej: przebywający na obozie w Peru Wojciech Kopeć i startująca w weekend w mistrzostwach Polski seniorów w biegach przełajowych - Monika Jackiewicz. Pod ich nieobecność w ostatnich zawodach z wygranej cieszyli się Dawid Worobiec (czas 16 minut i 38 sekund) i Marta Barcewicz 19:20).

City Trail - Olsztyncitytrail.pl

Wśród startujących w szóstym biegu w Olsztynie był Andrzej Starzec z Gdańska. Jedyny w historii cyklu zawodnik, który startował we wszystkich dziesięciu lokalizacjach, w których odbywają się zawody. Olsztyn był zakończeniem tournée pana Andrzeja po Polsce. - Każdy wyjazd zazwyczaj łączyłem ze spotkaniem ze znajomymi - czasami takimi, których lata nie widziałem, albo załatwieniem jakiejś sprawy w okolicy - opowiadał.

City Trail - Olsztyncitytrail.pl

CITY TRAIL - TRÓJMIASTO

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w klasyfikacji generalnej w Trójmieście. Dopiero niedzielny bieg przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. I tak mimo wygranej w ostatnim biegu Michał Rolbiecki (16:59) nie zdołał poprawić rekordu gdyńskiej trasy, a to był warunek jego triumfu w generalce. Zwycięzcą cyklu został zatem nieobecny w kończących edycję w Trójmieście zawodach - Oskar Przysiężny. - Kilka czynników złożyło się na nieudaną próbę poprawienia rekordu. Po pierwsze jestem w bardzo ciężkim treningu do maratonu, startowałem bez żadnego zluzowania, z ciężkimi nogami. Po drugie - mimo słońca, było dziś bardzo zimno. Po trzecie zbiegi były śliskie i dość niebezpieczne. Czwarty czynnik to brak rywala - od startu do mety biegłem sam - opowiadał zwycięzca niedzielnego biegu.

City Trail - Trójmiastocitytrail.pl

Wśród kobiet triumfowała Kamila Lulińska, która pokonała 5-kilometrową trasę w 20 minut i 52 sekundy. Czwarta wygrana w cyklu przyniosła jej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

City Trail - Trójmiastocitytrail.pl

CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 metrów do 3 km. W weekend w obu miastach wystartowało łącznie ponad 200 młodych sportowców.

City Trail - Ceremonia zakończenia cyklucitytrail.pl

W minionym tygodniu odbyły się nie tylko dwa biegi, ale także trzy ceremonie zakończenia cyklu - w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie. Podczas ceremonii nagrodzeni zostali zwycięzcy klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych, a każdy, kto ukończył co najmniej cztery biegi otrzymał pamiątkowy medal.

City Trail - ceremonia zakończenia cyklucitytrail.pl

Dwa ostatnie biegi w edycji 2014/2015 w ramach Grand Prix CITY TRAIL odbędą się w najbliższy weekend - w sobotę (28 marca) w Lesie Osobowickim we Wrocławiu oraz w niedzielę (29 marca) nad stawami Janina i Barbara w Katowicach. Terminarz pozostałych ceremonii zakończenia cyklu przedstawia się następująco:

Warszawa - 30 marca, godz. 18:30, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1, sala Gatrium;

Lublin - 31 marca, godz. 18:30, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12;

Olsztyn - 1 kwietnia, godz. 18:30, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ul. Dybowskiego 11, aula Kongresowa;

Katowice - 7 kwietnia, godz. 18:30, Centrum Kultury Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2, Sala Koncertowa;

Wrocław - 8 kwietnia, godz. 18:30, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26;

Trójmiasto - 10 kwietnia, godz. 18:30, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, Al. Zwycięstwa 96/98, sala C;

Łódź - 3 maja, podczas Majowego Pikniku Sportowego, Wiączyń Dolny koło Łodzi.

Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.