2. Bieg Wegański - już 10 maja w Warszawie

Wiosenna edycja Biegu Wegańskiego ?Łatwiej niż myślisz? rozpocznie w tym roku Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Impreza odbędzie się na terenie rekreacyjnym przyległym do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, ul Wybrzeże Gdyńskie 4. Do wyboru będą dwa dystanse - 5 km i 10 km.

Trasa poprowadzi nad malowniczym brzegiem Wisły, pozwalając odkryć dziką Warszawę, jaką zna niewielu. Po nowo dodanej do użytku ścieżce sportowej pobiegną również dzieci w swoich grupach wiekowych. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma kupon na wegańską Pasta Party. Organizatorzy umożliwiają udział w biegu z psem. Zachęcają również do przebrania się - najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

W ramach imprezy odbędzie się również Targ Wegański. To wydarzenie będzie wyjątkową okazją do degustacji wegańskich potraw oraz odkrywania kulinarnych trendów i poznawania nowych smaków. Wszyscy chętni będą mogli także wysłuchać ekspertów - kardiologa i dietetyków, którzy opowiedzą o roli diety w leczeniu i utrzymaniu zdrowia. Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców znajdują się na stronie www.biegweganski.pl.

Bieg WegańskiSportografia.pl

Bieg Wegański będzie okazją do spotkania m.in. z Pauliną Holtz i Katarzyną Ankudowicz (będą pacemakerkami) oraz siostrami Natalią i Pauliną Przybysz.

Bieg Wegański to inicjatywa Run Vegan! oraz Fundacji Viva! Ma na celu promocję świadomego stylu życia. Wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ - postawić krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym. W tym roku podobnie jak podczas edycji jesiennej misja ta będzie miała bardzo wymierny charakter - z każdego sprzedanego pakietu startowego organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!.

Więcej informacji i zapisy: www.biegweganski.pl

Bieg WegańskiSportografia.pl

PROGRAM IMPREZY

7 - 9 maja

11.00 - 18.00      Godziny otwarcia Biura Zawodów w sklepie „Sklep Biegacza”, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A, Warszawa - Powiśle

10 maja

07.00 - 09.30      Godziny otwarcia Biura Zawodów (bieg główny), Miasteczko Biegowe

07.00 - 12.30      Godziny otwarcia Biura Zawodów (biegi dla dzieci), Miasteczko Biegowe

09.40      Oficjalne otwarcie Imprezy

10.00       Start biegu głównego na dystansie 5 km

11.00       Start biegu głównego na dystansie 10 km

12.30       Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km

13.30       Start biegów dla dzieci

15.00       Dekoracje zwycięzców w biegach dla dzieci

15.30       Rozdanie nagród dodatkowych dla uczestników biegu głównego

Wydarzenia towarzyszące:

  • 09:00 - 16:00 - Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegowego
  • 09.00 - 16.00 - Atrakcje Miasteczka Biegowego: punkt Cross-Fit, masaże, sesje coachingu, konsultacje dietetyczne, punkt porad medycznych, kącik edukacyjny dla dzieci
  • 10.30 - 16.00 - Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej, Sala Północna na parterze budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  • 11.00 - 14.00 - Wegańska Pasta Party
  • 16.00 - Oficjalne zakończenie imprezy