TriCity Trail - bieg ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym!

Bieg górski nad morzem? Brzmi nierealnie? A jednak! 12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa odbędzie się pierwszy górski bieg ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do pokonania będzie ponad 80 km po pięknych ścieżkach trójmiejskich lasów.

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą +1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 300 zawodników. Warto dodać, że TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotrze do mety zawodów zdobędzie 2 punkty kwalifikacyjne. Biegiem towarzyszącym trasie długiej będzie TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany zostanie na pętli w okolicy Wejherowa. Ten bieg będzie miał charakter raczej przełajowy niż górski, bowiem przewyższenia to +280/-280. Limit czasu to 3 godziny 30 minut, a limit zawodników - 500 osób. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach: 300, 600, 1500, 3000 metrów.

TriCity TrailTriCity Trail

 

Trasy biegów

Bieg TriCity Trail 80+ to okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumii przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody - Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Ważna informacja dla osób nieznających okolic Trójmiasta - trzeba przygotować się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Na pewno przyda się przygotowanie techniczne. Nie zabraknie także szybkich odcinków - szczególnie w środkowej części trasy. Meta biegu będzie zlokalizowana w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

TriCity Trail Półmaraton to zawody dla osób, które chcą oderwać się od biegów ulicznych. Na trasie nie będzie znaczących przewyższeń, dlatego bieg można śmiało polecić osobom, które w górskich zawodach nigdy nie brały udziału. Start biegu będzie w okolicy Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie, meta - w samym parku.

Biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse w zależności od wieku: 300, 600, 1500, 3000 metrów) odbędą się na terenie wspomnianego Parku.

TriCity Trailfot. Piotr Dymus

 

Zapisy

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie tricitytrail.pl. Opłata startowa na dystansie ultra do 30 czerwca wynosi 90 zł, od 1 lipca - 150 zł. Za zawody na dystansie półmaratońskim trzeba zapłacić 40 zł - do końca czerwca lub 70 zł od 1 lipca. Rejestracja do biegów dla dzieci i młodzieży będzie odbywać się w biurze zawodów w dniach 11-12 lipca. Opłata to symboliczna złotówka.

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej pokaz filmów w ramach cyklu Trails in Motion

Dzień przed TriCity Trail - 11 lipca zawodnicy startujący w imprezie będą mogli wziąć udział w pokazie filmów o bieganiu ultra w ramach cyklu Trails in Motion. To coroczny pokaz, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się po raz pierwszy. Wybrane filmy świetnie przekazują piękno i sens biegania w terenie. Repertuar pokazu jest dobierany bardzo starannie. To przede wszystkim wysokiej jakości filmy dokumentalne. W tegorocznej edycji wyświetlonych zostanie 9 produkcji. Nie zabraknie niesamowitych widoków i co najważniejsze prawdziwych, inspirujących historii. Trailer do obejrzenia TUTAJ.

TriCity Trailfot. Piotr Dymus

 

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje o TriCity Trail oraz mapy biegów znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl.