Biegowy weekend przed nami - biegajmy razem!

W najbliższy weekend czeka nas szereg imprez biegowych w całej Polsce. Spośród nich prezentujemy trzy, w których oprócz sportowej rywalizacji istotną rolę odegrają akcje charytatywne.

Maraton Opolski

17 maja odbędzie się piąta edycja Maratonu Opolskiego, którego partnerem jest PKO Bank Polski. Podczas imprezy będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji „biegnę dla Zuzi”.

Bieg wystartuje o godz. 9.00 z ul. Piastowskiej, a meta zlokalizowana będzie przy Amfiteatrze Opolskim przy ul. Barlickiego. W ramach V Maratonu Opolskiego rozegrane zostaną także inne biegi: półmaraton na 21,098 km, bieg na 10 km, sztafeta firmowa 4x5,274 km, bieg festiwalowy na 3,2 km oraz mini maraton dla dzieci.

18.05.2014 Krakow . 13 Cracovia Maraton .  Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta    SLOWA KLUCZOWE: bieganie bieg  maratonfot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Puławy biegają

Również w niedzielę 17 maja w Puławach odbędą się Ogólnopolskie Biegi o Błękitną Wstęgę Wisły. Podczas biegu możemy razem pomóc 4-letniemu Adasiowi. Sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski.

W ramach imprezy w Puławach odbędzie się bieg główny na 10 km, bieg masowy na 5 km oraz biegi dziecięco-młodzieżowe od 150 m do 2,1 km. Start i meta wszystkich biegów znajdują się na stadionie MOSiR przy ul. Hauke-Bossaka.

PKO Biegajmy razem

Białystok biega

17 maja wystartuje też 3. PKO Półmaraton w Białymstoku. Impreza w stolicy Podlasia co roku przyciąga na start liczne rzesze amatorów biegania, a w tym roku będą oni mogli dołączyć do akcji „biegnę dla Jurka i Bartusia”. W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

- PKO Bank Polski wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji. W tym roku został jego sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Białymstoku. Zachęcam do udziału w biegu, w akcji charytatywnej „biegnę dla Jurka i Bartusia” oraz do kibicowania uczestnikom - mówi Wojciech Tarasiuk, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku.

3. PKO Białystok Półmaraton