Bieg Powstania Warszawskiego 2015. Startują zapisy!

26 czerwca (dokładnie o północy) rozpoczną się zapisy do 25. Biegu Powstania Warszawskiego i 2. Biegu Zdobycia PAST-y.

c

Zawody zaplanowano na 25 lipca. To już drugie w tym roku wydarzenie biegowe, organizowane przez SCS Aktywna Warszawa w ramach cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o pamięć.

Limity uczestników w przypadku Biegu Powstania Warszawskiego dla uczestników przygotowano 10 tys. pakietów startowych.

PLAN TRENINGOWY NA 10 KM W 60 MINUT

Początek biegu na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy zawodów na 10 km wystartują o godz. 21 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.

Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, Wybrzeże Gdańskie oraz Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej.

W trakcie rejestracji biegacze muszą zadeklarować dystans: 5 km (1 pętla) lub 10 km (dwie pętle), którego nie będzie można zmienić w podczas imprezy. Oba dystanse są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

26.07.2014 Warszawa ,Bieg po schodach na budynek PASTY podczas obchodow 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego . Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta   SLOWA KLUCZOWE: rocznica powstanie warszawskie bieg pasta PRZEMEK WIERZCHOWSKI

II Bieg Zdobycia PAST-y

Dla wszystkich miłośników historii ważna będzie informacja, że 25 lipca wystartuje II Bieg Zdobycia PAST-y. Zawodnicy w fazie eliminacyjnej wystartują od godz. 9, pojedynczo, co dziesięć sekund. O godz. 12 rozpocznie się start finałowy dla dziesięciu najlepszych kobiet i dziesięciu najlepszych mężczyzn.

PLAN TRENINGOWY NA 10 KM W 50 MINUT

Zawody będą polegały na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul. Zielnej 39. Liczba uczestników tego specjalnego wydarzenia jest ograniczona i wynosi 710 osób. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 10 minut.

26.07.2014 Warszawa ,Bieg po schodach na budynek PASTY podczas obchodow 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego . Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta   SLOWA KLUCZOWE: rocznica powstanie warszawskie bieg pasta PRZEMEK WIERZCHOWSKI

W ramach jednej opłaty startowej można wziąć udział w Biegu Zdobycia PAST-y, Biegu Powstania Warszawskiego lub w obu biegach. Wyboru należy dokonać podczas rejestracji.

Jak można się zapisać?

Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy zarejestrować lub zalogować na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl.

Nowością w tym roku jest przeniesienie biura zawodów do ścisłego centrum miasta. Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych będzie zlokalizowany w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 (wejście od stronu ul. Marszałkowskiej)

PLAN TRENINGOWY NA 10 KM W 40 MINUT