Górski bieg ultra nad morzem, triathlonowa Bydgoszcz i świetliki w Krakowie - zapowiedź weekendu 11-12 lipca

"Ultrasi" zmierzą się z 80-kilometrową trasą nad morzem, triathloniści wystartują w ramach pierwszej edycji Bydgoszcz Triathlon, Asics zaprasza na treningi przygotowujące do 16. PKO Poznań Maraton, a w sobotę charytatywna jazda na czas na dziecięcych rowerkach w Nieporęcie. Dużo atrakcji!

TriCity Trail już w niedzielę

12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa odbędzie się pierwsza edycja górskiego biegu ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - TriCity Trail. Zawodnicy będą mieć do pokonania ponad 80 km.

To bieg dla biegaczy z dużym doświadczeniem. Dystans 80 km i przewyższenia + 1730/-1830 sprawiają, że bieg ma charakter górski. Każdy, kto dotrze do mety przed zakończeniem limitu czasu (13 godzin) zdobędzie 2 punkty kwalifikacyjne prestiżowej imprezy, w której start jest marzeniem wielu biegaczy - Ultra-Trail du Mont Blanc 2016.

Dodatkowym dystansem będzie terenowy półmaraton, którego trasa będzie zaczynać i kończyć się w Wejherowie. W obu biegach wystartuje łącznie blisko 500 zawodników.

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Pierwsza edycja Bydgoszcz Triathlon już w niedzielę

triathlon, bydgoszczmateriały prasowe

Około 1500 osób stanie na starcie niedzielnych zawodów triathlonowych w Bydgoszczy. Do wyboru są dwa dystanse.

To pierwsze edycja tej imprezy, ale wygląda na to, że organizatorzy postawili sobie wysoko poprzeczkę. Wszystko wygląda na dobrze i profesjonalnie przygotowane, oby jeszcze tylko pogoda dopisała. Nasza redakcja na trasie będzie miała wysłanników. Relacja niebawem na naszym serwisie!

Więcej informacji TUTAJ

Jaworzno zaprasza fanów rajdów na orientację

Miłośnicy wędrówek będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności 11 lipca podczas Rowerowego i pieszego rajdu na orientację. Piechurzy do pokonania będą mieli 15 lub 25 km. trasę. Dla rowerzystów Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przygotowało 25 lub 50 km trasę.

Więcej informacji TUTAJ

Przygotuj się do 16. PKO Poznań Maratonu razem z Asics

15 Poznan Maraton // 12.10.2014 // fot. Marek ZakrzewskiMarek Zakrzewski

Wakacje to dobry okres, żeby zacząć trenować! Dlatego ASICS zapoczątkował treningi przygotowujące do 16. PKO Poznań Maraton. Spotkania odbywają się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy. Nie zabraknie też ambasadorów marki ASICS, FOOT ID i PRODUCT TEST.

16. PKO Poznań Maraton odbędzie się 11 października 2015.

Więcej szczegółów TUTAJ

Rowerkowe Mistrzostwa Świata Nieporęt 2015

W sobotę, dzień przed zawodami w ramach Volvo Triathlon Series, rozegrane zostaną szczególne zawody. Uczestnicy staną w szranki chodnikowej jazdy na czas na dziecięcym rowerze z kołami 16'' na dystansie 70,3 metra. Udział w tych zawodach może być osobisty lub korespondencyjny. A cel jak co roku szczytny: pomoc dzieciom z autyzmem w ramach akcji Biegiem na pomoc. Warto wystartować, warto pomóc!

Więcej informacji na: https://www.siepomaga.pl/r/czelendznieporet

Krakowskie świetliki na start

Krakowski Bieg Świetlików to bieg i marsz Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km jest nie tylko okazją do sprawdzenia swoich możliwości, ale ma być też pretekstem do spędzenia czasu z przyjaciółmi w wyjątkowej atmosferze. Każdy uczestnik staje się częścią świetlistego korowodu na krakowskich bulwarach wiślanych. Dwie pętle powodują, że zawodnicy widzą światła biegnących po drugiej stronie Wisły, a całość nabiera wyjątkowej oprawy. Start o 21.30, trzeba zabrać ze sobą indywidualne elementy iluminacyjne.

Więcej o biegu TUTAJ

Jak co weekend Parkrun :)

 

motywacja do treningu, motywacja do ćwiczeń, motywacja do biegania, cytatyPolska Biega

 

Więcej motywacji do ćwiczeń od Trenera Paulo znajdziesz TUTAJ