Ultrasi biegną na Festiwalu, filmowcy w Wałczu, mieszkańcy Skierniewic w Parkrunie - dzieje się w weekend 18 - 19 lipca

Trwa Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, w sobotę prawie 3000 osób zmierzy się z przeszkodami w Warszawie, pasjonaci kina mogą pobiec w Wałeckim Biegu Filmowym, a w Skierniewicach pierwsza edycja darmowego biegu Parkrun. Jest w czym wybierać!

Wielka Pętla Izerska na pomoc Dominikowi

Już 18 lipca wystartuje 3. PKO Półmaraton Wielka Pętla Izerska. Bieg będzie nie tylko okazją do bicia kolejnych życiowych rekordów, ale również będzie to możliwość pomocy małemu Dominikowi, który czeka na operację serca.

To trzecia edycja wydarzenia, którego pomysłodawcami są wyczynowi sportowcy, wielokrotni medaliści i reprezentanci naszego kraju: Marek Deputat, Darek Kruczkowski, Piotr Rostkowski, Darek Jurkowski oraz Stanisław Zawół. Bieg odbywa się w Szklarskiej Porębie, prowadzi przez miasto oraz szlakami Gór Izerskich.

Wszyscy biegacze, którzy wezmą udział w wydarzeniu mogą dodatkowo pomóc 2-letniemu Dominikowi z Wrocławia. Zawodnicy przyczepiając do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Dominika” wspierają darowiznę Fundacji PKO Banku Polskiego na zabieg chłopca.

Więcej na: http://wielkapetlaizerska.pl

Górscy biegacze na wymagającym Festiwalu

Pierwszy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku ZdrojuPiotr Dymus

Od czwartku trwa już Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Dystansów do wyboru jest całe mnóstwo: od biegu 10 kilometrowego Trojak Trail, przez 110 kilometrową trasę K-B-L, aż do biegu 7 szczytów, czyli 240 kilometrów. Nie są to najłatwiejsze biegi, ale widoki na trasie z pewnością zrekompensują wysiłek!

Finałowa edycja cyklu Garmin Iron Triathlon 2015

Organizatorzy cyklu zapraszają 19 lipca w Gołdapi. To malownicze miejsce przyciąga tysiące turystów z całego kraju! Triathloniści wystartują w Jeziorze Gołdap, aby przepłynąć jedną pętle o długości 0,95km. Podczas dwóch pętli kolarskich o łącznej długości 45km sportowcy będą rywalizować na lekko pofałdowanym odcinku w formule bez draftingu. Na zakończenie zmagań zawodnicy będą mieli do pokonania 10,55km biegu, na które składają się cztery pętle tuż przy samych tężniach oraz przy pijalni wód mineralnych. Dodatkowo w Gołdapi zostaną rozegrane zawody na dystansie 1/8IM, a także Garmin Kids dla dzieci i młodzieży.

W Wałczu na filmowo

W sobotę już po raz 5 odbędzie się Wałecki Bieg Filmowy.  Jak piszą organizatorzy w tym biegu nie chodzi o wynik. Ważne jest filmowe przebranie, pomaganie i dobra zabawa. 10 najlepiej przebranych zawodników otrzymuje na mecie zwrot opłaty startowej. W ramach Wałeckiego Biegu Filmowego odbędą się Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię. Na trasie zmierzą się trenerzy i uczestnicy treningów z całej Polski.

Wałecki Bieg Filmowy w Kalendarzu Biegów

Błoto, przeszkody, liny, ściany na warszawskim Służewcu

Runmageddon ClassicALEKSANDRA BULANOWSKA

W najbliższy weekend 18-19 lipca na warszawskim Torze Służewiec odbędzie się kolejna edycja Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. Rekordowa liczba prawie 3000 uczestników zmierzy się z najkrótszą wersją tego biegu - Rekrutem. Po raz pierwszy zawodnicy będą rywalizować również na krótkim torze w ramach Runmageddon Games, a najmłodsi fani biegów ekstremalnych tradycyjnie wezmą udział w Mini Runmageddonie. W sobotę z Runmageddonem zmierzy się m.in. judoka Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty.

I jak co weekend - Parkrun, od teraz także w Skierniewicach

W sobotę o 9.00 jak co weekend - Parkrun. Biegacze spotykają się na darmowych biegach na dystansie 5 kilometrów. W ten weekend do 24 dotychczasowych lokalizacji dołącza nowa w Skierniewicach. Na całym świecie biegi parkrun odbywają się w 650 miejscach.

 

motywacja do treningu, motywacja do ćwiczeń, motywacja do biegania, cytatyPolska Biega

Więcej Trenera Paulo