Wystartowały zapisy do ORLEN Warsaw Marathon 2016!

Od 20 lipca można już zgłaszać chęć udziału w przyszłorocznym ORLEN Warsaw Marathon, największej i najbardziej prestiżowej biegowej imprezie w Polsce, która wystartuje 24 kwietnia 2016. Uczestników 4. edycji Narodowego Święta Biegania czeka wiele nowości już na etapie rejestracji.

Ostatnia odsłona ORLEN Warsaw Marathon zakończyła się ogromnym sukcesem pod względem sportowym i frekwencyjnym. We wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 40 tys. osób, wspieranych przez tysiące fanów na ulicach Warszawy oraz na mecie przy Stadionie Narodowym. To absolutny rekord wśród wszystkich zawodów biegowych w Polsce.

- Widok tysięcy szczęśliwych zawodników, przełamujących własne bariery i poprawiających rekordy życiowe, jest dla nas wszystkich czymś fantastycznym i motywującym. To powód, dla którego nie ustajemy w wysiłkach, aby poprawiać naszą ofertę dla biegaczy. Po analizie wszystkich propozycji zmian, zdecydowaliśmy się wprowadzić nowe zasady zapisów, których celem jest zachęcenie jeszcze większej liczby biegaczy do zmierzenia się z wybranym dystansem - mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

MARATON

Rywalizacja na dystansie 42,195 km jest główną konkurencją ORLEN Warsaw Marathon. Dla wielu uczestników to najpoważniejszy sprawdzian w biegowej przygodzie, poprzedzony ciężkimi, wielomiesięcznymi przygotowaniami. Podobnie jak w ostatniej edycji na zawodników będzie czekać szybka, ciekawa trasa i efektowny finisz przy Stadionie Narodowym. Podczas rejestracji on-line, której tradycyjnie dokonać można za pośrednictwem strony www.orlenmarathon.pl maratończycy po raz pierwszy otrzymają trzy warianty do wyboru:

PREMIUM 99 zł: Wpisowe + pełen pakiet startowy

STANDARD 89 zł: Wpisowe + koszulka startowa

BASIC 59 zł: Tylko wpisowe, upoważniające do startu

BIEG NA 10 KM

Bieg na 10 km to świetna propozycja m.in. dla początkujących zawodników, którzy po raz pierwszy chcą się sprawdzić w poważnych zawodach, ale na mniej wymagającym dystansie niż maraton. To także dobra okazja do wspólnego startu z przyjaciółmi. Podczas rywalizacji na 10 km prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa. Rejestrując się on-line biegacze na 10 km po raz pierwszy otrzymają dwa warianty do wyboru:

PREMIUM 69 zł: Wpisowe + pełen pakiet startowy

BASIC 49 zł: Tylko wpisowe

Zawartość pakietów startowych na maraton i bieg na 10 km zostanie ogłoszona w późniejszym czasie, ale organizatorzy zapewniają, że ich poziom nie będzie odbiegał od ostatniej edycji.

Wybór wariantu STANDARD, czyli wpisowe wraz z koszulką startową, jest możliwy tylko do końca roku.

Orlen Warsaw Marathon 2015 Orlen Warsaw Marathon

PASTA PARTY

Podobnie jak w ubiegłych latach, dzień przed startem, biegacze wezmą udział w makaronowej uczcie, czyli Pasta Party. Po raz pierwszy będą mogli w niej uczestniczyć także zawodnicy, którzy wybrali udział w Biegu na 10 km. Pasta Party będzie dodatkowo płatne, a każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą.

CHARYTATYWNY MARSZOBIEG

Tradycyjnie Narodowe Święto Biegania aktywnie włączy się w promowanie szczytnych celów. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r., odbędzie się Charytatywny Marszobieg na dystansie 4,6 km. Tak jak do tej pory bieg pozostaje bezpłatny, ale będzie też możliwość dokonania dobrowolnej opłaty startowej, która w 100 proc. zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Patronem Marszobiegu jest Fundacja ORLEN - Dar Serca.

ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF.

Więcej informacji na temat wariantów opłat, zniżek dla uczestników poprzednich edycji OWM i Biegu Niepodległości oraz zapisów w Biurach Zawodów znajduje się w infografice i na stronie www.orlenmarathon.pl .