Koniec niższej opłaty startowej, mobilna aplikacja i ciekawa trasa - 16.PKO Poznań Maraton już niedługo

Jeszcze do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa na odbywający się 11 października 16.PKO Poznań Maraton. W tym roku po raz szesnasty maratończycy wybiegną na ulice Poznania, by zmierzyć się z królewskim dystansem.

Tegorocznej edycji przyświeca hasło Siła, Odwaga, Szybkość. To cechy, które z pewnością odegrają ważną rolę w pokonaniu trasy poznańskiego maratonu. Trasa jest mieszanką szybkich, szalonych zbiegów na Hetmańskiej i Warszawskiej, z wymagającymi siły mięśni i hartu ducha podbiegami na Górny Taras Rataj i na ul. Św. Wawrzyńca. Jest mieszanką tego, co już dobrze znane, z nowymi, pięknymi odcinkami prowadzącymi przez najciekawsze miejsca naszego miasta -Maltę, Ostrów Tumski, Sołacz, INEA Stadion i Międzynarodowe Targi Poznańskie

815 Poznan Maraton // 12.10.2014 // fot. Marek Zakrzewski8BIM8BIM%GcdCC

16.PKO Poznań Maraton

- W okolicy 24 kilometra zabierzemy zawodników w sentymentalną podróż do miejsca, gdzie narodził się nasz maraton, gdzie w pierwszych edycjach było jego serce, start i meta. Teraz, po latach, znów nad Maltą pojawią się maratończycy - mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

Opłata startowa do 16.PKO Poznań Maraton zmienia się z końcem sierpnia. Wysokość opłaty startowej:

- do 31.08 - 100 zł

- 01.09 - 21.09 - 150 zł

- 22.09 - 01.10 - 200 zł

Ostateczny termin zapisów mija 1 października br.

Profil trasy 16.PKO Poznań Maraton Trasa 16.PKO Poznań Maraton 16.PKO Poznań Maraton

Mobilna biegowa aplikacja

Wzorem wielkich maratonów, 16.PKO Poznań Maraton przygotował dla biegaczy aplikację mobilną, dzięki której uczestnicy zawodów będą mieli pod ręką wszystkie bieżące informacje związane z nadchodzącym wydarzeniem. Aplikacja umożliwia szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności, można w niej wyliczyć międzyczasy, obejrzeć mapę oraz profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maratończyków pytania. Nawigacja ustawiona w aplikacji doprowadzi biegaczy do miasteczka maratońskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz wskaże drogę na start.

Osoby, które nie będą mogły fizycznie stanąć wzdłuż trasy 11 października, dzięki aplikacji obejrzą transmisję z biegu na żywo gdziekolwiek będą. Twórcy aplikacji uwzględnili w niej również coś dla osób, które są uzależnione od relacjonowania swoich dokonań w mediach społecznościowych. Tegoroczna aplikacja pozwoli m.in. zrobić sobie zdjęcie w tzw. "maratońskiej ramce", którym będzie można pochwalić się na Facebooku lub Instagramie.

Aby ściągnąć aplikację mobilną Poznań Maraton na system Android, odwiedź stronę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inea.marathon

Aby ściągnąć aplikację mobilną Poznań Maraton na system Apple, odwiedź stronę: https://itunes.apple.com/pl/app/poznan-maraton/id908324129?ls=1&mt=8

815 Poznan Maraton // 12.10.2014 // fot. Marek Zakrzewski8BIM8BIM%GcdCC Poznań Maraton

Premiera GEL-KAYANO 22

Sponsor techniczny 16.PKO Poznań Maratonu, firma ASICS, postanowiła rozdać uczestnikom zawodów swoje kultowe buty Gel-Kayano 22. Aż dwadzieścia pięć par tych wyjątkowych butów otrzymają biegacze, którzy zdaniem firmy ASICS będą najlepiej przebrani. Ten najnowszy model butów trafi na półki sklepowe zaledwie miesiąc przed maratonem poznańskim, więc jest o co walczyć. Buty wyposażone są w technologię FluidRide2.0, udoskonalony GUDIANCE LINE oraz bezszwową cholewkę. To wszystko sprawia, że biega się w nich stabilnie i komfortowo.

Plany treningowe od Motivato.pl

Dla tych, którzy zastanawiają się, czy ich treningi są dobrze rozpisane, przychodzi z pomocą kolejny Partner 16.PKO Poznań Maratonu - Motivato. Uczestnicy zawodów w Poznaniu otrzymują od niego bezpłatny pakiet planów treningowych Motivato SMART, z którymi mogą trenować przez następne 6 tygodni (więcej o planach treningowych można przeczytać na stronie www.motivato.pl).

Do zobaczenia 11 października w Poznaniu!

http://marathon.poznan.pl/

CHCESZ WYSTARTOWAĆ W MARATONIE? POMOŻEMY CI SIĘ PRZYGOTOWAĆ!

Plan treningowy na maraton - czas 3h

Plan treningowy na maraton - czas 3:30 3:15 i 3:45

Plan treningowy na maraton. Czas 4 godziny