3. Bieg Wegański. To nie jest tak, jak myślisz...

Ekipa Run Vegan!, organizatorzy Biegu Wegańskiego, nikogo nie nawracają na weganizm. Przybliżają dietę roślinną, pokazują swój styl życia i biegają, jak natchnieni. Daj się zaprosić 3. Bieg Wegański, 26 września w Warszawie.

W Biegu Wegańskim może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło "Łatwiej niż myślisz". Organizatorzy chcą w ten sposób zaprzyjaźnić ludzi z bieganiem i z dietą roślinną. Zachęcają do zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska. Ich imprezy pokazują, że bycie "wege" nie jest trudne.

26 września na terenie Parku Skaryszewskiego w Warszawie odbędzie się trzecia już edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz”. Bieg jest równocześnie oficjalną imprezą partnerską 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Trasa 3. Biegu Wegańskiegobiegweganski.pl

3. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. Trasa została wyznaczona alejami Parku Skaryszewskiego oraz - po raz pierwszy - na terenie przyległych do parku Błoni Elekcyjnych. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma kupon na wegańskie Pasta Party.

Nowością w programie jest Rodzinny Bieg Śniadaniowy, w którym udział mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i kondycję. Trasa o długości ok. 2 km z limitem czasu 45 minut umożliwi nawet relaksacyjny spacer, dając okazję do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Na uczestników czekają koszulki, medale i płatki owsiane na mecie. Po biegu będzie okazja do wspólnego śniadania na trawie, można też będzie kibicować przy kolejnych biegach.

Ekologicznie i humanitarnie

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo wymierny charakter. Z każdego sprzedanego pakietu startowego na bieg główny organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. W pierwszej edycji z pozyskanych środków zostały zakupione całoroczne budy dla psów, natomiast wiosną namiot edukacyjny dla wolontariuszy. Środki zebrane we wrześniu zostaną przeznaczone na zakup siana dla korabiewickich koni.

Zabiegam o Czystą Warszawębiegweganski.pl

Dodatkowo 19 września, na tydzień przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek w ramach akcji „Zabiegam o czystą Warszawę”. Akcję wspiera Dzielnica Wisła i Centrum Komunikacji Społecznej Warszawy. Szczegóły >>

Organizatorzy umożliwiają udział w biegu z psem, z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami. Zachęcają również do przebrania się - najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

Duża dawka wiedzy i jedzenia

Wszyscy chętni będą mogli także wziąć udział w wykładach przygotowanych wspólnie z Fundacją Maraton Warszawski. Eksperci - m.in. dietetyk i kardiolog - opowiedzą o roli diety w leczeniu i utrzymaniu zdrowia oraz jej znaczeniu dla wydolności i regeneracji w sporcie. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z fizjoterapeutami.

W ramach imprezy odbędzie się także Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. Będzie to wyjątkowa okazja do degustacji ciekawych potraw i odkrywania nowych smaków. Dzięki temu można się będzie od razu przekonać, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna. Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców wkrótce na stronie www.biegweganski.pl

3. Bieg Wegański będzie również dniem premiery książki kulinarnej, dedykowanej osobom aktywnym. Tytuł nowej pozycji to „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin”, a podczas wydarzenia będzie można spotkać się z jej autorami, biegaczami ultra i dietetykiem.

PolskaBiega.pl objęła patronatem warówno imprezę, jak i książkę.

 

INFORMACJE

Rejestracja

Cały czas można się zapisać na wybrany dystans na: www.biegweganski.pl

Zapisy i opłaty:

Rodzinny Bieg Śniadaniowy: 30 zł do 31 sierpnia. Od 01 do 25 września - 40 zł

Bieg na 5 km: 55 zł do 31 sierpnia. Od 01 do 25 września - 90 zł

Bieg na 10 km: 65 zł do 31 sierpnia. Od 01 do 25 września - 100 zł

Program imprezy

25 września

12.00 - 20.00 Godziny otwarcia Biura Zawodów na Stadionie Narodowym w Warszawie

26 września

09.00 Start imprezy

09.45 Oficjalne otwarcie Imprezy

10.00 Start Rodzinnego Biegu Śniadaniowego

11.00 Start biegu głównego na dystansie 5 km - I seria

12.00 Start biegu głównego na dystansie 5 km - II seria

13.00 Start biegu głównego na dystansie 10 km

14.30 Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km

Wydarzenia towarzyszące

09:00 - 17:00 Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu Wegańskiego, Park Skaryszewski

12.00 - 20.00 Wykłady na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej, Stadion Narodowy

11.30 - 15.00 Wegańskie Pasta Party.

17.00 Oficjalne zakończenie imprezy