PKO Rzeszów Biega - maratończycy na start

4 października odbędzie się już druga impreza biegowa w Rzeszowie w ramach tegorocznego cyklu PKO Rzeszów Biega. Tym razem uczestnicy będą mogli sprawdzić się na dystansie maratońskim oraz wziąć udział w akcji charytatywnej ?biegnę dla Wiktorka?.

3. PKO Maraton Rzeszowski wystartuje w niedzielę 4 października o godz. 9.30. Uczestnicy przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle, a start i meta będą się znajdować w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1.

Trasa 3. PKO Maraton Rzeszowski3. PKO Maraton Rzeszowski

Biegnę dla...

W trakcie zawodów będzie można pomóc Wiktorowi, który urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca i cały czas walczy o życie. Jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie uczestników biegu w Rzeszowie zostanie przeliczone na pomoc finansową - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki „biegnę dla Wiktorka” będą do odebrania w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów startowych. W akcji wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla ” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia.

W trakcie odbywającego się 12 kwietnia 2015 roku 8. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego, aż 422 zawodników pobiegło na rzecz półrocznej Julki, która urodziła się z poważną złożoną siniczną wadą serca.

Maratońska sztafeta

Osoby, dla których dystans całego maratonu jest jeszcze zbyt wymagający, mogą wystartować w maratońskiej sztafecie. Drużyna składać się musi z 5 osób, w tym minimum z jednej kobiety. Do przebiegnięcia uczestnicy będą mieli odcinki: około 10km + 10km + 7km + 5km + 10km. Łącznie czyli cały maraton, 42.195 m.19.10.2014 Rzeszow , Millenium Holl . Maraton Rzeszowski . Fot. Jerzy Chaba / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: Maraton Rzeszowski biegi rzeszow maraton w rzeszowieJERZY CHABA_____________________________________________________________________

Coraz więcej osób przy okazji biegania stara się robić coś dla innych osób. 19 września br. odbędzie się PKO Bieg Charytatywny. Bieg rozpocznie się o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Rejestracji drużyn można jeszcze dokonywać na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie dobrowolnych wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego, podane na stronie biegu. Przelew powinien być zatytułowany „Darowizna na dożywianie dzieci".

bieganie zmieniaBieganie Zmienia

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem