Startuje cykl CITY TRAIL! Pierwszy bieg już 13 września

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 września w Bydgoszczy.

Edycja 2015/2016 będzie już czwartą w Bydgoszczy. W ostatnim sezonie zawody w Myślęcinku regularnie przyciągały około 600 osób. Rosnąca frekwencja jest powodem modyfikacji trasy - biegi nadal będą odbywać się w Myślęcinku, jednak meta będzie zlokalizowana na terenie Polany Różopole, a start - w jej pobliżu.

Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

CITY TRAILPiotr Dymus

Kalendarz cyklu

Pierwszy bieg odbędzie się już 13 września. Terminy kolejnych to: 15 listopada, 13 grudnia, 10 stycznia, 7 lutego, 6 marca. Podczas inauguracji sezonu w Bydgoszczy  czeka na biegaczy szereg dodatkowych atrakcji. Będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci - dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami od Nationale-Nederlanden, a po zawodach zrelaksować się podczas masażu w strefie fizjo i posilić się w bufecie. Start biegu głównego wyjątkowo odbędzie się o 11:30 (pół godziny później niż zazwyczaj). Biuro zawodów ruszy o 8:30. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży.

CITY TRAILCITY TRAIL

Biegi dla dzieci i młodzieży

W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. Nowością w cyklu są karnety - można zapisać dziecko na cały sezon z góry - wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą płatności elektronicznych. - W tym sezonie postanowiliśmy wspierać potrzebujące dzieci, stąd połowa wpisowego będzie przeznaczana na konkretny cel - będziemy go podawać przed rozpoczęciem danej kolejki zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł - cała nadwyżka będzie przekazana dzieciom - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

CITY TRAIL - biegi dla dzieciPiotr Dymus

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.