Sztafety, triathlon, przełaje i maraton! Biegowy weekend nadchodzi

Pogoda w nadchodzący weekend ma być sprzyjająca bieganiu i kibicowaniu! Każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej prezentujemy najciekawsze imprezy z soboty i niedzieli

Charytatywne sztafety pobiegną w całej Polsce

19 września odbędzie się PKO Bieg Charytatywny. Hasło biegu to "Pomagamy z każdym krokiem". Bieg rozpocznie się o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce - w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Zarejestruj swoją drużynę i przyłącz się do biegu - każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka.

PKO Bieg Charytatywny, medal, bieganiePKO Bieg Charytatywny

Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody. Ambasadorami biegu jest Maciej Kurzajewski i Dorota Gardias.

Więcej o biegu >>

PUSTYNNY BIEG ŚMIERCI

Pustynny bieg śmierci to najbardziej wymagający bieg w Polsce. Należy pokonać dystans ok. 12 km w bardzo trudnym terenie - piasek, bagno, rzeka... Osoby uczestniczące w biegu muszą mieć świadomość o dużym ryzyku, a zarazem bardzo dużym wysiłku. Na trasie biegu będzie przygotowanych ok. 12 przeszkód które należy pokonać. Ja to mówią - JEST RYZYKO JEST ZABAWA.

Więcej >>

Zaporowy Triathlon i II Zaporowy Maraton

Idealne zakończenie sezonu w jakże pięknych i urokliwych zakątkach bieszczadzkiej przyrody.

Dość chłodna woda Jeziora Myczkowskiego, pełna podjazdów, zjazdów, zakrętów i serpentyn, przebiegająca przez Zaporę Solińską trasa kolarska, wymagający bieg górski, strefa zmian na Zaporze Myczkowskiej oraz meta w niezwykłej bieszczadzkiej scenerii Zagrody Magija - wszystko to sprawia, że Zaporowy Triathlon jest jedyny w swoim rodzaju.

W ramach Zaporowego Maratonu organizowane są zawody triathlonowe o charakterze górskim na następujących dystansach:

. 1/4 IM (0,95 km swim, 45 km bike, 10,8 km run),

. 1/8 IM (475 m swim, 22,5 km bike, 5,5 km run).

Start w sobotę, 19 września o godz. 12.00.

Zaporowy TriathlonZaporowy Triathlon

II Zaporowy Maraton odbywa się dzień później, w niedzielę 20 września. Ten "Maraton" jest trochę dłuższy niż zwykle, liczy około 60 km. Wiedzie piękną i malowniczą trasą, której pokonanie (w limicie 10h) daje gwarancję niezapomnianych przeżyć, wspaniałych widoków i krajobrazów. Przewyższenia zaś (+2300/-2300) czynią go jednym z trudniejszych biegów górskich w sezonie jesiennym.

www.zaporowymaraton.pl

Przełaje we Wrocławiu i Katowicach - CITY TRAIL

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. W ten weekend zawitają do Wrocławia (19.09) i Katowic (20.09).

Podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu czeka na biegaczy szereg dodatkowych atrakcji. Będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci - dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami od Nationale-Nederlanden, a po zawodach zrelaksować się podczas masażu w strefie fizjo i posilić się w bufecie. Start biegu głównego wyjątkowo odbędzie się o 11:30 (pół godziny później niż zazwyczaj). Biuro zawodów ruszy o 8:30.

CITY TRAILCITY TRAIL

Pierwszy bieg w Katowicach odbędzie się już 20 września. Terminy kolejnych to: 11 października, 22 listopada, 3 stycznia, 31 stycznia i 28 lutego. Po zawodach każdy zawodnik będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli ryżowych.

Cykl w każdym mieście składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Więcej o CITY TRAIL >>

1. PZU Maraton Szczeciński

1. PZU Maraton Szczeciński zaprasza. To będzie pierwszy bieg na królewskim dystansie w Szczecinie. Biegacze pobiegną z Azoty Arena i na nią też powrócą po pokonaniu jednej pętli biegu. Na pokonanie dystansu ponad 42 km będą mieli 6 godzin.

Więcej o biegu >>

XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych

Już po raz trzynasty Wydział Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach oraz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz podejmują się organizacji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Służb Mundurowych na dystansie 10 km, który w tym roku odbędzie się w dniu 19 września 2015 r. w Głuchołazach. Bieg ten ma na celu propagowanie aktywnego stylu życia oraz integrację Służb Mundurowych z zawodnikami nie mundurowymi na arenie sportowej.

Organizowana impreza jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, gdyż do udziału zapraszani są zawodnicy reprezentujący m.in. Policję, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną, Służbę Celną. Przekłada się to na niesłabnące, ogromne zainteresowanie biegiem, które co rok owocuje dużą frekwencją. Dodatkowymi atrakcjami tej imprezy są biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach, bieg VIP-ów na dystansie 10 km, jak również udział zawodników nie mundurowych.

II Korona Wielkopolski! Zawody Nordic Walking i bieg przełajowy

Korona Wielkopolski rusza po raz drugi! Tak jak w poprzedniej edycji aspekt rywalizacyjny połączony został z ciekawym motywem przewodnim zawodów, a dodatkowo dołączono nową rywalizację- bieg przełajowy na dystansie 10km- będą to zawody towarzyszące do Największego Cyklu Nordic Walking w Wielkopolsce.

Pierwsza odsłona już w ten weekend: Rożnowice, gm. Rogoźno 19.09.2015r. Pozostałe: Dębina/ k. Szamotuł 24.10.2015r. - Pleszew 14.11.2015r. - Poznań 5.12.2015r. - Piła 14.02.2016r. - Olandia 19.03.2016r.(Finał)

Więcej o biegu >>