Pobiegła Bydgoszcz, teraz czas na Wrocław i Katowice

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL! Pierwszy bieg w sezonie 2015/2016 odbył się w niedzielę, 13 września w Bydgoszczy. Zawodnicy startowali - podobnie jak w poprzednich latach - w Myślęcinku, jednak tym razem na nieco zmodyfikowanej trasie. Pierwsze komentarze wskazują na to, że zmiana miejsca startu i mety zawodów przypadła bydgoszczanom do gustu.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się zwycięzca poprzedniej edycji - Bartosz Kotłowski. Jego wynik - 15:51 nie oddaje pełni jego możliwości. - Zakończyłem już tegoroczny sezon, w tym tygodniu mój kilometraż wyjeździłam na rowerze, a nie podczas treningów biegowych. Plan na najbliższe dni to odpoczynek od biegania i kompleksowe badania fizjoterapeutyczne. Na szybkie bieganie przyjdzie czas - mówił po zawodach zawodnik LKS Ostromecko.

Wśród pań rywalizację wygrała Paulina Kulpa, z czasem 18:08. Paulina to czwarta zawodniczka poprzedniej edycji zawodów.

Czas na Wrocław i Katowice

Pierwszy bieg we Wrocławiu - już w najbliższą sobotę - 19 września. Dzień później organizatorzy przenoszą się do Katowic. Edycja 2015/2016 będzie już czwartą we Wrocławiu. Od początku biegi odbywają się na tej samej trasie w Lesie Osobowickim.

Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km w wybranych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

City TrailCity Trail

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.