Leśne 5K z City Trail, Testy Coopera w wyższej sprawie, Poznań Maraton i wiele innych [BIEGOWY WEEKEND]

Jak co tydzień prezentujemy nasz subiektywny zestaw ciekawych biegowych imprez, które odbędą się w najbliższy weekend.

Warszawski Test Coopera dla Wszystkich - „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”

Warszawa

. Ochota - 10.10.2015 r. stadion RKS SKRA ul. Wawelska 5 10:00 - 16:00

. Targówek - 18.10.2015 r OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20 - 9:00 - 14:30

W tym roku, oprócz wzięcia udziału w Teście Coopera i sprawdzenia swojej formy, równocześnie można wziąć w akcji „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Ta szkoła, z której lub dla której pobiegnie najwięcej osób podczas Warszawskiego Testu Coopera otrzyma bon od firmy Veolia o wartości 3500 zł na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon-Targówek.

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian naszej aktualnej dyspozycji sportowej. Do jego przeprowadzenia nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy strój sportowy i bieżnia. Każdy z uczestników ma 12 minut na rywalizację z samym sobą. Dystans, który w tym czasie pokona, stanowi jego osobisty wynik. Rezultat jest następnie odczytywany w tabeli stworzonej przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Przykładowo - mężczyzna w wieku 20-29 lat na wynik „dobry” musi przebiec od 2400 do 2800 metrów, natomiast kobieta w tym samym wieku - 2200-2700 metrów.

Udział w akcji jest BEZPŁATNY zapisy na stronie www.testcoopera.pl

Szczegółowych informacji udziela Rafał Jachimiak rafal.jachimiak@azs.pl tel: 502 653 940

Grupa uczniów z ZS Gończyce przyjechała na test Coopera do Warszawy na AWFfot. AZS

CITY TRAIL  z Nationale-Nederlanden

10 października (sobota) - Wrocław - Las Osobowicki

11 października (niedziela) - Katowice - nad stawami Janina i Barbara

Rozpoczęła się druga kolejka ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych na 5 km - Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W każdym z miast w sezonie jest sześć biegów, a żeby walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy - nawet początkujący biegacz.

W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.

Rejestracji można dokonać w dwojaki sposób: zapisując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu - pojedynczy start to 15 zł, karnet aktualnie obejmujący 5 biegów w jednym mieście - to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy - wtedy koszt jednego startu to 20 zł (nie ma możliwości wykupienia karnetu w biurze zawodów).

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest aż 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

CITY TRAIL z Nationale-NederlandenCITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

16. PKO Poznań Maraton

11 października - Poznań

Wszystko o 16. PKO Poznań Maratonie przeczytasz tutaj [KLIKNIJ>>]

16. PKO Poznań Maraton, maratonmarathon.poznan.pl

„Kocham Polskę. Biegnę na wybory!”

11 października (niedziela) - Warszawa - Park Skaryszewski

To zupełnie coś nowego w polskim świecie imprez biegowych, dlatego o tym piszemy. A co jest nowego w 5km po Skaryszaku? Że na bieg zaprasza Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP.

Start biegu: 12.00, limit czasu - 45 min. Udział w biegu jest bezpłatny. W pakiecie dla każdego biegacza organizator przygotował: numer startowy z chipem do pomiaru czasu oraz t-shirt. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Celem organizatora jest poprzez wspólne uczestnictwo w biegu, zachęcić do udziału w wyborach 25 października i mieć wpływ na swoją przyszłość.

Zapisy trwają do 10 października 2015, wyłącznie poprzez stronę www.biegnenawybory.pl
Odbiór pakietów w dniu biegu, na terenie biura zawodów w Parku Skaryszewskim.

 

Więcej informacji o nadchodzących imprezach znajdziesz na naszym Kalendarzu Biegów >>