Biegowy weekend przed nami - 24-25 październik 2015

Koniec sezonu biegowego? Zdecydowanie nie! Dużo różnych biegów przed nami w ten weekend: od miejskich przełajów City Trail, przez półmaraton w Gdańsku, po ultra na Łemkowynie.

Piękne widoki i wymagająca trasa dla biegaczy ultra - Łemkowyna Ultra Trail

Łemkowyna Ultra Trail, bieganie Piotr Dymus

Błotniste drogi, górskie krajobrazy i jesienna aura - w takich okolicznościach pobiegną uczestnicy drugiej edycji Łemkowyna Ultra-Trail. W najbliższy weekend 23-25. października z Krynicy Zdrój wystartują biegacze chętni zmierzyć się z Beskidem Niskim. Do wyboru biegacze mają 4 dystanse. Najkrótsza z tras wynosi 30, najdłuższa - 150km. Wszystkie cztery biegi dadzą uczestnikom szansę na przetestowanie własnych umiejętności, kondycji i odporności w trudnych górskich warunkach. Błoto na ścieżkach, przewyższenia na poziomie +5860m/-5970m i jesienna pogoda to główne wyzwania ŁUT.

Szczegóły:  http://www.ultralemkowyna.pl/pl/

 

35. Międzynarodowy Bieg Warciański

W niedzielę o godzinie 11.30 w Lesie Rzuchowskim miejscu byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof startuje bieg główny na dystansie 10 km. Przy okazji biegu główne rozgrywane są również inne m.in.: Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, Mistrzostwa Polski Sołtysów oraz biegi weteranów. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Rekord kobiet : 32:43:35 Małgorzata Sobańska AZS Wrocław (2000r.) Rekord mężczyzn: 28:45:88 Michał Bartoszak AZS Poznań (2000r.)

Szczegóły Biegu >>

 

Na koniec sezonu...pogoń za bananem!

Jeff's Banana Run Jeff's Banana Run

Moda na bieganie, medialny szum wokół niego, sponsorzy i rywalizacja... Wszystko to sprawia, że bieganie nabrało w ostatnich latach poważnego charakteru. Zaczęły liczyć się m.in "życiówki", sprzęt...Warto pamiętać, że u podstaw biegania leży przyjemność ruchu i przebywania w naturze. W ramach przerwy od poważnych, ciężkich treningów można w sobotę 24 października na warszawskich Polach Mokotowskich wystartować w Jeff's Banana Run i gonić... banana. Organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę i wsparcie podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom.

Szczegóły TUTAJ>>

 

Przełaje startują w Poznaniu bieganie, bieganie w terenie Piotr Dymus

Nowa edycja CITY TRAIL w Poznaniu! Pierwszy bieg już 24 października

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 13 września w Bydgoszczy. Pierwszy bieg w Poznaniu zaplanowano na sobotę - 24 października. Będzie to już 40 impreza nad Jeziorem Rusałka.

Edycja 2015/2016 będzie siódmą w Poznaniu. Pierwszy bieg odbył się 9 stycznia 2010 roku. Od początku zawody odbywają się na tej samej trasie nad Jeziorem Rusałka. Aktualnie cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Szczegóły: www.citytrail.pl

 

Biegacze na ulicach Gdańska

Polmaraton gdansk, bieganie http://polmaratongdansk.pl/

Około 4000 tysięcy osób pobiegnie w niedzielę w Gdańsku w ramach drugiej edycji Półmaraton Gdańsk. W ubiegłym roku blisko 2000 biegaczy miało okazję po raz pierwszy przemierzyć ulice Gdańska na dystansie półmaratońskim, a inauguracyjna edycja tego wydarzenia została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez zawodników jak i kibiców. W tym roku podobnie jak w 2014 zawodnicy wystartują sprzed AmberExpo i PGE Areny, a meta zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo.

Szczegóły biegu>>