Biegowy weekend - 7-8 oraz 11 listopada

W najbliższy weekend czeka nas sporo biegów przełajowych i można wesprzeć akcję Movember. W środę 11 listopada w całej Polsce biegacze będę świętować niepodległość.

Miejskie przełaje w Olsztynie i Trójmieście

Ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden rozpoczął się w tym sezonie w pierwszy weekend października. W najbliższą weekend odbędzie się już druga edycja biegów w Olsztynie (sobota) i Trójmieście (niedziela). W Łodzi w niedzielę odbędzie się inauguracja cyklu.

W sezonie w każdej lokalizacji jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy - nawet początkujący biegacz.

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Olsztynie już od trzech lat. Trasa zawodów jest niezmienna - zawodnicy startują na dystansie 5 km nad Jeziorem Długim.

City Trail City Trail

W październikowym biegu wystartowało 306 osób oraz 89 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz - najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji oraz Artur Olejarz - rekordzista trasy. Wynik Moniki to 18:57, a Artura - 15:35. Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL nad Jeziorem Długim to 5 grudnia, 16 stycznia, 13 lutego, 12 marca.

W Trójmieście cykl jest obecny od trzech lat. Od dwóch odbywa się na zmianę - w Gdańsku i Gdyni. Najbliższy bieg - w Gdyni (ścieżki TPK w dzielnicy Mały Kack).

W Łodzi 5-kilometrowe biegi przełajowe organizowane są w Parku 3 Maja - kontynuacja Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych.

Trasa zawodów pozostaje bez zmian względem poprzedniego sezonu - start i meta będą na stadionie Łodzianka, a po drodze na zawodników czeka jeden, solidny podbieg. W zawodach startują też dzieci i młodzież - na dystansach od 300m do 2km - w pięciu kategoriach wiekowych.

Gdańsk biega także z przeszkodami

W sobotę na dystansie 3,5 km odbędzie się Arena Run, czyli bieg po stadionie, który będzie niewątpliwe nietypowym wydarzeniem sportowym. Impreza ma charakter biegu ekstremalnego z przeszkodami. Różni ją jednak nietypowy teren biegowy, jakim jest Stadion w Gdańsku Letnicy. Znane z większości biegów przeszkody organizatorzy zamienili na strome schody, przewyższenia wynikające z konstrukcji stadionu oraz specjalnie przygotowany tor crossfitowy

WIĘCEJ TUTAJ >>

Bieg dla jaj

W niedzielę w Katowicach odbędzie się bieg charytatywny - wpisowe (od 0zł) zostanie przekazane na realizację kampanii Movember Polska, której celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki nowotworów jąder wśród mężczyzn. Bieg na dystansie 10km odbędzie się w centrum Katowic, a trasa przebiegać będzie obok najciekawszych miejsc i budynków stolicy Śląska. Więcej informacji o biegu na stronie organizatora.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2015

Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2015 Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2015

Historyczny - pierwszy bieg uliczny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niedzielna trasa (10km) połączy dwa obiekty sportowo - rekreacyjne administrowane przez organizatora biegu - MOSiR - Pływalnię Rawszczyzna (tu odbywały się dotychczasowe Biegi Niepodległości) i Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin (tu od kilku lat odbywają się biegi MosirGutwinRun oraz Polska Biega). UWAGA: obowiązuje wpisowe. Dla najlepszych w kategoriach open oraz w kategoriach wiekowych - NAGRODY FINANSOWE! Szczegóły w regulaminie.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

15. Bieg Niepodległości

"15. Bieg Niepodległości im. Seweryna Nowakowskiego" z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w Białymstoku w sobotę, 7 listopada. Dystans do wyboru 5 lub 10 km.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

BIEGI 11 ROZGRYWANE LISTOPADA

CrossAnt 2015, 11 listopada

Trasa biegowa o charakterze przełajowo crossowym, dystans 12 km.. Obejmuje swoim zasięgiem Marcinkowice i Stanowice w gminie Oława przebiegając w znacznej części po wałach rzeki Oławki ścieżkami gruntowo trawiastymi z kamieniami i wieloma nierównościami.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

XXVII Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg GAZ-SYSTEM S.A. na 10 km

XXVII Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg GAZ-SYSTEM S.A. na 10 km

Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg GAZ-SYSTEM S.A. na 10 km to impreza, której głównym celem jest uczczenie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Bieg odbędzie się 11 listopada, na dystansie 10 km.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

XXIV Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

Bieg ze sporymi tradycjami w Czechowicach-Dziedzicach organizowany po raz 24., ale tym razem po raz pierwszy na dystansie 10 km z elektronicznym pomiarem czasu (trasa nieatestowana, zmierzona kołem pomiarowym). Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczczenia narodowego święta w środę.

SZCZEGÓŁY BIEGU >>

Meta przy ORP Błyskawica

11.11.2013 Gdynia . Uczestnicy biegu niepodleglosci , ktory zostal zorganizowany z okazji dnia niepodleglosci. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrow. W biegu udzial wzielo okolo 6500 osob . Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: BIEG NIEPODLEGLOSCI NIEPODLEGLOSC biegacze sport /FR/ Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

11 listopada wystartuje w Gdyni ostatni w tym roku bieg z cyklu "PKO Grand Prix Gdyni". Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Kacperka".

Zawodnicy wyruszą w środę 11 listopada o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP "Błyskawica".

W trakcie biegu będzie można pomóc dwuletniemu Kacperkowi, który urodził się z bardzo złożoną wadą serca.

27 edycja stołecznego biegu11.11.2014 Warszawa . XXVI Bieg Niepodleglosci z okazji Swieta Niepodleglosci . Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: bieganie patriotyzm /FR/ JACEK MARCZEWSKI

Miejsca na warszawski Bieg Niepodległości rozeszły się w oka mgnieniu. To wielkie stołeczne święto przyciąga tysiące biegaczy, a utworzona z biegaczy biało-czerwona flaga to niesamowite wspomnienie zarówno dla samych startujących, jak i dla kibiców.

Tak samo jak na innych biegach uczestnicy będą mogli wspomóc potrzebujące dzieci.

Pomagać i świętować można też w Rzeszowie

11 listopada wystartuje w Rzeszowie ostatni w tym roku bieg z cyklu "PKO Rzeszów Biega" - 3. PKO Bieg Niepodległości. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Zosi".

Bieg na 10 km wystartuje 11 listopada o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą na Alei Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego Plaza.