Biegowy weekend - 30-31 stycznia

Przełaje w Katowicach, dyszka w Lublinie, triathlon w Gdańsku i 24godzinne ściganie w Szczyrku. Jest co robić w ten weekend!

Trzecia Dycha do Maratonu

30 stycznia, Lublin

10 km

20.09.2015 Lublin . 13 edycja Dychy do Maratonu . Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: dycha do maratonu bieg biegac bieg na 10 km dycha sport sportowiec sportowcy biganie maraton maratonczyk deszcz pogoda deszczowo aura biegacz biegaczeJAKUB ORZECHOWSKI

W Lulinie pobiegnie trzecia już edycja Dychy do Maratonu. Wszystkie one mają przygotować biegaczy do pokonania królewskiego dystansu 8 maja 2016 roku. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy zwiększyli limit uczestników na sobotni bieg. Tym razem start o godzinie 22.00

Piąty bieg przełajowy City TRAIL w Katowicach

31 stycznia, Katowice

5 km

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia w Katowicach odbędzie się piąty bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody rozgrywane są w dzielnicy Giszowiec - nad stawami Janina i Barbara. Dystans do pokonania to 5km. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

City Trail w KatowicachCitytrail.pl

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie wrzesień-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy. - Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu - mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku, regularnie startujący w cyklu CITY TRAIL.

Szczegóły na citytrail.pl


XI Bieg Wedla

30 stycznia, Warszawa

9 km

To jeden z bardziej popularnych biegów w stolicy. Do wyboru są trasy od 1,86 km do 9 km. Na mecie na uczestników czekają słodkości.

 

Zamieć 2016 - 24h zimowy ultramaraton górski

30 stycznia, Szczyrk

ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza - Skrzyczne - Baza, w przeciągu 24 godzin.

Szczegóły biegu: http://www.zamiec.pl/

ORLEN Warsaw Marathon

Torus Triathlon In Da House 2016

30 stycznia, Gdańsk

Sprint indoor triathlon

To unikalne zawody w naszym kraju. Triathlon na sprinterskim dystansie (0,75 km, 20 km, 5 km) rozgrywany pod dachem. Na starcie stawią się m.in. Małgorzata Szczerbińska i Bartosz Banach.

http://torustriathlonteam.pl