Biegowy weekend - 6-7 luty 2016

Biegi karnawałowe, puchary maratonu, przełaje i walka ze smogiem. Bieganie w najbliższy weekend ma wiele twarzy. Sprawdźcie gdzie warto pobiec.

SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy

Kraków, 06.02.2016

5 km

Bieg jest manifestacją antysmogową. Jego uczestnicy pobiegną w maseczkach przeciwpyłowych, z transparentami antysmogowymi z wielką kukłą smoga.

Szczegóły biegu >>

ORLEN Warsaw Marathon

Piąta kolejka CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Poznań 6.02.2016, Bydgoszcz, 7.02.2016

5 km

W najbliższy weekend odbędą się piąte już biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu i Bydgoszczy. W Poznaniu zawody rozgrywane są w sobotę nad Jeziorem Rusałka. Dystans do pokonania to 5km. Internetowa rejestracja trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata startowa to 15 zł. W dniu biegu trzeba będzie zapłacić 5zł więcej. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

City Trail karnawałowy Piotr Dymus

W niedzielę, 7 lutego bieg odbędzie się w Bydgoszczy. Zawody rozgrywane są w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek". Dystans do pokonania to 5km. Z inicjatywy grupy RUN Bydgoszcz w ramach biegu odbędzie się konkurs na najciekawsze karnawałowe przebranie.

Szczegóły na Citytrail.pl >>

Śnieg, słońce, las i biegacze, czyli piękne zdjęcia Piotra Dymusa [GALERIA] >>

Bieg Karnawałowy

Wrocław, 6.02.2016

10 km

Już w sobotę odbędzie się pierwszy Bieg Karnawałowy we Wrocławiu. Bieg Karnawałowy to sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Aby podkreślić tę druga cechę w pakiecie startowym znajdziemy maskę karnawałową. Intencją organizatorów jest aby każdy w niej wystartował, lub przynajmniej pojawił się w niej na starcie. Jednocześnie zachęcają do pomysłów na karnawałowe przebranie. W ramach konkursu najlepszy strój otrzyma nagrodę specjalną.

Szczegóły biegu >>

Puchar Maratonu - Maraton Łódź

Łódź, 7.02.2016

20 km

To już przedostatnie spotkanie biegaczy w ramach cyklu biegów poprzedzających łódzki maraton. Kolejny bieg 13 marca na dystansie 25 kilometrów. A wielki finał 17 kwietnia.

Szczegóły na http://www.lodzmaraton.pl/

Warta Challenge Marathon&Half

Biedrusko, k. Poznania, 6.02.2016

Maraton i półmaraton

WARTA CHALLENGE Marathon&Half to turniej składający się z cyklu pięciu imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania się w długodystansowych, masowych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.

Szczegóły >>