15. PZU Cracovia Maraton. Chcesz wystartować? Nie zwlekaj! Ostatnie godziny zapisów

15 maja odbędzie się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce, czyli PZU Cracovia Maraton.

W piątek kończą się internetowe zapisy na 15. PZU Cracovia Maraton, Bieg Nocny na 10 kilometrów i Cracovia Maraton na Rolkach. Potem będzie się można jeszcze zarejestrować tylko w Biurze Zawodów.

Wszyscy, którzy chcą zapewnić sobie udział w jednym z krakowskich biegów, powinni to zrobić jak najszybciej. Internetowa rejestracja kończy się w piątek 29 kwietnia.

ZAPISZ SIĘ NA 15. PZU CRACOVIA MARATON!

Potem będzie można zapisać się tylko w Biurze Zawodów, które zostanie otwarte dopiero 12 maja, czyli kilkadziesiąt godzin przed startem imprezy.

W przypadku wszystkich biegów opłata startowa przy rejestracji online jest niższa niż wtedy, gdy zapisu dokona się w Biurze Zawodów. Np. przy rejestracji na maraton różnica sięga 70 złotych. Poza tym Bieg Nocny i Maraton na Rolkach mają limit uczestników, więc lepiej nie czekać na ostatnią chwilę.

Trasa 15. PZU Cracovia MarathonTrasa 15. PZU Cracovia Maraton

15. PZU Cracovia Maraton

To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce - krakowski bieg jest zaliczany do Korony Maratonów Polskich. Po raz trzeci z rzędu start i meta usytuowane będą w samym sercu Krakowa - na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: "z historią w tle", uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. W 15. PZU Cracovia Maraton nowością jest możliwość zgłoszeń drużynowych.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach podwawelski bieg gościł zawodników z 55 krajów.

>>WIĘCEJ O 15. CRACOVIA MARATON ZNAJDZIESZ NA KRAKOW.SPORT.PL!<<

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (13 maja) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę zorganizowane zostaną tradycyjne Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar Radia RMF FM (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

Po raz pierwszy oba te biegi zorganizowano w 2006 roku. Mini Cracovia Maraton odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora czwartej edycji imprezy, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał krakowski maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W przeddzień zmagań na trasie maratonu na Błoniach zorganizowane zostaną również biegi na krótszych dystansach - Par (1,5 km) i Rodzinny (1 km) oraz biegi dla najmłodszych (4-10 lat) w ramach Bonarka Mini Mini Cracovia Maratonu (w godz. 10.00-12.00; dystanse: 42 m, 100 m, 200 m, 420 m).

Na uczestników oraz kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci oraz niespodzianki dla miłośników psów. W niedzielę 15 maja na trasę wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Na 15. edycję PZU Cracovia Maratonu zapisało się już ponad siedem tysięcy osób.