Zagłosuj na polskich biegaczy i pomóż im zmierzyć się ze słońcem [ASICS Beat The Sun]

21 czerwca osiem drużyn zmierzy się ze sobą w wyścigu sztafetowym ?Beat the Sun? wokół Mont Blanc. ASICS dokonał wyboru 50 biegaczy-amatorów, którzy mają okazję uczestnictwa w tym wyzwaniu. Wśród nominowanej 50-tki z całego świata, znalazło się dwóch Polaków - głosujmy i pomóżmy chłopakom w wyjeździe do Chamonix!

ASICS Beat The Sun to niesamowita rywalizację, w której nie liczy się to, na którym miejscu przekroczysz linię mety. Istotnym jest, kiedy to zrobisz. 150km, 8 drużyn, najdłuższy dzień w roku - czas zmierzyć się z przyrodą w niezwykłym wyścigu ze słońcem.

Wydarzenie w Chamonix oferuje biegaczom-amatorom niepowtarzalną okazję biegu wraz z profesjonalnymi zawodnikami w wyjątkowej sztafecie. W wyścigu bierze udział osiem międzykontynentalnych drużyn, rywalizujących ze sobą na zróżnicowanym terenie, aby zwyciężyć i zostać pierwszą drużyną, która pokonała słońce w wyścigu wokół Mont Blanc - najwyższego szczytu w Europie - między wschodem, a zachodem słońca.

Rywalizując ze sobą nawzajem oraz z zegarem przyrody, drużyny mają zaledwie 15 godzin 41 minut i 35 sekund, aby pokonać trasę liczącą 150km. Każdy biegacz pokonuje dwie sekcje sztafety o długości od 3km do 19km, na różnej wysokości i po różnorodnym terenie, łącząc elementy trailu, biegu po szosie i biegu górskiego, przemierzając tereny Francji, Włoch i Szwajcarii w zaledwie jeden dzień.

ASICS dokonał wyboru 50 biegaczy-amatorów, którzy mają okazję uczestnictwa w tym wyzwaniu. Wśród nominowanej 50-tki z całego świata, znalazło się dwóch Polaków - Piotr Myślak i Krzysztof Kaiser.

Kim jest dwójka polskich finalistów i dlaczego chcieliby pobiec w Beat The Sun?

Piotr Myślak:

"Piotrek zwany wśród znajomych biegaczy jako Owoc. Zaczynał biegać ważący 105 kg. Po 3 miesiącach biegania wystartował w półmaratonie w Poznaniu 2010r. Ważąc 100 kg pobiegłem 1.32h i mi się spodobało. Po pół roku pobiegłem swój pierwszy maraton - umarłem. Czerwiec upał plus brak wytrenowania. 4.00.54 na mecie. W październiku pobiegłem już 3.15 a po 15 miesiącach od rozpoczęcia biegania pobiegłem 2.58.38 obecnie biegam 10k 32.58 21.1l 1.14 i maraton 2.40.30

Piotr Myślak

Czemu Beat the Sun? Połączenie dwóch pasji biegania i gór. Bardzo lubię góry, spacery i wspinaczkę, zwłaszcza zimowa. Możliwość startu wokół Mont Blanc będzie spełnieniem wielkich marzeń i połączeniem dwóch wspaniałych rzeczy biegania w górach.

Mam nadzieję przede wszystkim cieszyć się bieganiem w międzynarodowym towarzystwie. Poznać światowe gwiazdy biegów i cieszyć się z pięknych widoków.

Start tam będzie spełnieniem marzeń :) Mam nadzieję że z pomocą przyjaciół to się uda"

Drugi Polak to Krzysztof Kaiser:

"Nie mam sportowych oczekiwań względem tego startu. Trudno określić na jakim dystansie i w jakich warunkach pobiegnę, ale mam nadzieję, że naszej drużynie uda się pobić słońce :) Jednak dużo istotniejsza będzie dla mnie atmosfera i ciekawy format zawodów: górska sztafeta.

Po prostu spodziewam się kilku świetnych dni z podobnymi myślącymi ludźmi.

Krzysztof Kaiser

Jeśli chodzi o mnie to jestem projektantem w jednej z polskich firm technologicznych. Przez parę lat treningi biegowe przeplatałem z graniem w koszykówkę, od tego sezonu staram się jeszcze bardziej urozmaicić treningi, głównie o skitury i kolarstwo. Startuję w górach, głównie na dystansach ultra. Przebiegłem m.in. Bieg Rzeźnika, Chudego Wawrzyńca i Lavaredo Ultra Trail."

 

Pomóżmy im wyjechać na to niesamowite wydarzenie w Chamonix!

Głosować można raz dziennie do 20 maja TUTAJ

#BeatTheSun #ASICS #PolacyGórą