Bieg Lwa: Chabowski, Dobrowolski, Gortel-Maciuk i Jacek MEZO Mejer na trasie

Od pięciu lat, w maju, Tarnowo Podgórne pod Poznaniem gości biegaczy z całej Polski. Przyjeżdżają zawodowcy i startujący amatorsko pasjonaci biegania, by sprawdzić się na dystansie półmaratońskim. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się już 22 maja. W programie atrakcje nie tylko dla biegaczy.

Trasa półmaratonu od pierwszej edycji rozpoczyna się w okolicy Stadionu Tarnovii, przy ulicy 23 Października. Składa się z trzech płaskich pętli. Meta zawodów jest zlokalizowana na bieżni Stadionu Tarnovii. W ramach Biegu Lwa rozegrana zostanie także konkurencja dla osób z mniejszym doświadczeniem - Pogoń za Lwem na dystansie 7 km (jedna pętla biegu półmaratońskiego). Start biegu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Na obu dystansach wystartuje blisko 1500 zawodników. Biegi są limitowane - w półmaratonie może pobiec maksymalnie 1111 zawodników, a w Pogoni za Lwem - 333.

Półmaraton w Tarnowie Podgórnym przyciąga czołowych polskich zawodników i szybkich biegaczy z zagranicy. Rekordy trasy należą do zwycięzców edycji 2015: Dominiki Nowakowskiej - 1:14:00 oraz Kenijczyka Kimaiyo Maiyo - 1:03:52. W tym roku udział w Biegu Lwa zapowiedzieli m.in. Agnieszka Gortel-Maciuk, czterokrotna mistrzyni Polski w półmaratonie, mistrzyni kraju w maratonie z 2013 roku, z rekordem życiowym na dystansie 21km 97,5m - 1:12:52, Marcin Chabowski, wielokrotny mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, członek kadry narodowej, posiadający piąty wynik w półmaratonie w historii kraju - 1:02:26 oraz Emil Dobrowolski - wielokrotny medalista mistrzostw Polski, aktualny wicemistrz w biegu na 5km, z życiówką w półmaratonie 1:04:17.

Bieg Lwa bieglwa.pl

W ramach półmaratonu zostanie rozegrana dodatkowa rywalizacja. Nagrodzone zostaną trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy najszybciej pokonają finiszowe 100 metrów w ramach Setki Lesonal. Konkurs oznacza walkę do samej mety, a zatem piękne widowisko dla kibiców!

Biegi Lwiątek, Sztafeta Pokoleń, Sztafeta Szkolna i Maraton Outdoor Cycling

Bieg Lwa to nie tylko dwa dystanse rozgrywane na trasie prowadzącej ulicami Tarnowa Podgórnego, ale także zawody na Stadionie Tarnovii: Biegi Lwiątek dla najmłodszych (na dystansach od 100 do 2000m) i rodzinna Sztafeta Pokoleń (3x400m).

BIEGACZU, ZOBACZ JAK KROK PO KROKU PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAWODÓW

Jak co roku, również i tym razem nie zabraknie rywalizacji młodzieży szkolnej. Z trasą półmaratonu podzieloną na 3,5-kilometrowe odcinki będą mierzyć się uczniowie ze szkół gminy Tarnowo Podgórne.

Będzie także coś dla cyklistów w oryginalnym wydaniu - Maraton Outdoor Cycling - spinning połączony z kibicowaniem biegaczom.

Weź udział w tym biegowym święcie!

Nie biegasz? Nic nie szkodzi! Podczas Biegu Lwa przewidziane są także atrakcje dla osób towarzyszących biegaczom i wszystkich chcących spędzić ten majowy dzień w nietypowy sposób. EXPO Lwa to coś zupełnie innego niż expo spotykane na zawodach sportowych. To swego rodzaju wystawa różnych firm z gminy Tarnowo Podgórne. Stworzą one własne strefy, w których pokażą swoje profile działalności - często w niekonwencjonalny sposób. I tak powstanie ponad 40 stref: Top Chef Pałacu Mierzęcin, Good Food na fali, Schattdecor fun, Noti chillout, Lidl rodzinny, turystyczna Olandia, przygodowy Claas, Exactus z adrenaliną, Grupa Lak z lakiernią rowerów (przynieś swój), G.En.Gaz lwiątek (będzie ogień i dym), Amazon z książkowymi historiami, Otimedica z muzyką i zdrowiem, Zeelandia z fantazją, przygoda z Kimball, akademia czekolady Mondelez, biznes z BZ WBK, technika z Gizo, Primakolor, KIA Delik i Nowa Elektro, SPOKO z fundacjami, wakacje z Wakacyjnym Światem, zdrowie w Podologia Help, i strefy kreatywne UG Tarnowo Podgórne oraz Roktar, kilka stref kulinarnych oraz sportowych WUEF Club (mnóstwo pokazów i zawodów), Akademia Reissa, Tarnovia Basket, Decathlon. I to jeszcze nie wszystko!

Wyjątkowy koncert

Koncert podczas biegu? Dokładnie tak! W tegorocznej edycji gwiazdą będzie znany raper Jacek MEZO Mejer, który od kilku sezonów intensywnie biega i startuje w wielu imprezach biegowych. Swoją świetną formę Jacek zaprezentuje po raz kolejny 22 maja, kiedy najpierw stanie na starcie półmaratonu, a następnie (ok. godz. 15:30 - półtorej godziny po wystrzale startera) wbiegając na Stadion Tarnovii rozpocznie koncert! Występ jest otwarty, zatem każdy może go zobaczyć. - To nowość w moim repertuarze. Cieszę się na taką wariację. Myślę, że to będzie coś fajnego zagrać dla ludzi, z którymi przed chwilą biegło razem w zawodach. Będę na scenie z moim zespołem - świetni ludzie - mocny skład. Muzycy, dj, wokaliści - Kasia Rościńska, John James, Vito WS - zapowiada się świetny występ! - podkreśla Jacek Mejer.

Jacek materiały prasowe

Wyjątkowe medale

Dla wielu biegaczy medal z zawodów to jeden z największych motywatorów. Coraz trudniej jest zaprojektować medal, który będzie się wyróżniał. Tym razem autorem pamiątki z Biegu Lwa został artysta - rzeźbiarz i malarz - Antoni Walerych. Z kolei krążek, który otrzymają na mecie dzieci powstał ta podstawie pomysłu jednej z uczestniczek zawodów - 9-letniej Kamili Gdowskiej.

Bieg Lwa Medal Biegu Lwa

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Bieg Lwa. Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne.

Szczegółowe informacje o Biegu Lwa znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Bieg Lwa odbędzie się w ramach nadchodzącego 12. Weekendu Polska Biega, którego finał przypada na 20-22 maja! Wciąż możesz się do nas przyłączyć!