Wiosną zacznij treningi i zostań maratończykiem

''I Ty możesz zostać maratończykiem'' - pod taką nazwą 13 marca ruszył program szkoleniowy stworzony przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Celem programu jest propagowanie biegania oraz przygotowanie do startu w 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonie.

Cykl treningowy został stworzony z myślą o tych, którzy chcą wziąć udział we wrocławskim maratonie, który zaplanowano na 11 września. Program treningowy potrwa sześć miesięcy. Jego uczestnicy będą uczyć się technik biegania, pracując nad wytrzymałością i kondycją.

Treningi będą prowadzone na pergoli Stadionu Olimpijskiego. Trenerami i opiekunami grupy będą Grzegorz Pieczarka i Jacek Urbanowicz. Udział we wspomnianym programie jest bezpłatny. Dodatkowo jego uczestnicy będą zwolnieni z opłaty startowej 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.

- Program spotkał się z dużym zainteresowaniem wrocławian. W ciągu dwóch lat wychowaliśmy prawie 200 absolwentów, którzy ze świetnymi wynikami ukończyli dwie ostatnie edycje wrocławskiego maratonu. Liczę na to, że i w tym roku nie zabraknie chętnych do biegania - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.


W programie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie, które dostarczą zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w treningach, a także nigdy nie przebiegły maratonu. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mailowy: przebiegnijmaraton@mcs.wroc.pl, a także przed treningiem u koordynatora Jacka Jackowiaka oraz trenerów Grzegorza Pieczarki i Jacka Urbanowicza.

Więcej informacji na stronie internetowej www.mcs.wroc.pl.