LigaBiegowa.pl - biegaj, zbieraj punkty i wygrywaj

Ciesząca się coraz większą popularnością Liga Biegowa wprowadza nowe zasady. Dzięki trzem poziomom rywalizacji zwiększa się szansa na zdobycie nagród. Można się ścigać z równymi sobie, więc zabawa staje się jeszcze bardziej wciągająca. A do wygrania jest ponad 140 nagród!

LigaBiegowa.pl to pierwszy tego typu portal w Polsce. Użytkownicy rywalizują ze sobą na podstawie uzyskanych wyników na oficjalnych biegach na dystansie 5, 10 kilometrów, półmaratonie i maratonie. Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na stronie LigaBiegowa.pl i startować w imprezach biegowych. Wyniki z biegów są automatycznie ściągane, przeliczane na punkty i dopisywane do konta użytkownika. Na ich podstawie toczy się rywalizacja i ustalane są rankingi. Obecnie w rywalizacji bierze udział 3700 użytkowników, w tym 170 drużyn, 400 kobiet, 3300 mężczyzn.

Ranking zawsze pod ręką

Aplikacja mobilna LigaBiegowa.plLigaBiegowa.pl

Liga Biegowa to nie tylko strona zliczająca punkty. Z końcem września użytkownicy mogą korzystać także z aplikacji mobilnej przygotowanej na system Android oraz iOS. Dzięki aplikacji użytkownicy będą mieli stały dostęp do swoich wyników, zniżek na sprzęt sportowy, kalendarza biegów. Aplikacja poinformuje także użytkownika o zmianie miejsca w rankingach.

Jak to działa?

Mechanizm działania Ligi jest przejrzysty - im lepszy wynik osiągnie dany zawodnik, tym więcej punktów otrzyma. System punktów ma być jak najbardziej sprawiedliwy, a oparty jest na tabeli VDOT Jacka Danielsa (http://ligabiegowa.pl/o-lidze). Pod uwagę brane są wszystkie starty, nie tylko te najlepsze. Kobiety mają dopisywane 10 punktów bonusowych, dzięki czemu wyrównać się mają naturalne różnice w wydolności między płciami.

Podział na Rankingi Złote, Srebrne i Brązowe ma na celu zwiększenie szans większej liczby osób na wygranie nagród.

Liga Złota, Srebrna i BrązowaLigaBiegowa.pl

Rankingi Złote to rywalizacja w trzech kategoriach: open indywidualnej, kobiet oraz drużynowej.

W tych rankingach nie ma znaczenia wiek czy dystans.

W Rankingach Srebrnych uczestnicy rywalizują w rankingach open dystansów (5, 10, 21, 42 km) i open kategorii wiekowych (od 20 do 70+ lat) kobiet i mężczyzn. Tymczasem Rankingi Brązowe to kombinacja dystansów i kategorii wiekowych, na przykład: Ranking Kobiet, 30+ lat na dystansie 10 km albo Mężczyzn, 50+ na dystansie 42 km.

Twórcy Ligi Biegowej wykluczyli sytuacje, w których jedna osoba, wygrywa w różnych rankingach. Obowiązuje zasada nie dublowania się wygranych.

„Rankingi Złote są najatrakcyjniejszy pod względem nagród, ale najtrudniejsze do wygrania. Rankingi Brązowe teoretycznie są najłatwiejszy, bo bierze się w nich pod uwagę sporo zmiennych. Chcemy, żeby jak największa liczba biegaczy miała szanse na otrzymanie nagród.

Przyjmijmy, że zwycięzcą w Rankingach Złotych, czyli open został 35letni mężczyzna, który biega głównie na dystansie 5 km. Ten sam biegacz wygrałby w Rankingu Srebrnym wśród mężczyzn 30+ oraz wśród mężczyzn na dystansie 5 km. Wygrałby też Ranking Brązowy wśród mężczyzn, 30+ na dystansie 5 km. Jedna osoba dostałaby aż 4 nagrody. Inni użytkownicy nie mieliby szans na nagrody, dlatego zadecydowaliśmy, że osoba, która zajmuje nagradzane miejsce w wyższym rankingu nie bierze udziału w kwalifikacji w niższych rankingach.” - tłumaczy Maciej Zając z LigaBiegowa.pl

Ponad 140 nagród dla najlepszych biegaczy

„Nagród w Lidze Biegowej jest mnóstwo”- zapewnia Maciej Zając. „Do wygrania jest 146 nagród. W Rankingach Złotych mamy dla najlepszych osób 24 pakiety na obozy biegowe, sponsorowane przez PZU Zdrowie, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Na zwycięzców Rankingów Srebrnych czeka 60 nagród - pakiety badań kardiologicznych i sportowych ufundowanych przez Enel-Sport oraz zegarki biegowe firmy TomTom. Dla najlepszych biegaczy z Rankingów Brązowych przygotowano 48 bonów na zakupy w sklepach sieci 4F, każdy o wartości 400zł. Do wygrania jest również 14 pakietów na obóz biegowy w osobnym rankingu dla uczestników biegów sponsorowanych przez PZU.”

W tegorocznej edycji Ligi Biegowej punkty zbierane są do końca roku kalendarzowego. Gala wręczenia nagród odbędzie się w styczniu w Warszawie i będzie połączona z imprezą biegową. Póki co organizatorzy nie zdradzają jeszcze w jakiej dokładnie kategorii, ale wiadomo, że będzie to impreza w randze Mistrzostw Polski.