Biegasz? Spisz się! [SPIS BIEGACZY 2014]

Trwa Narodowy Spis Biegaczy 2014. Nie ważne czy biegasz maratony czy truchtasz sobie od czasu do czasu - biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Wejdź na stronę www.spisbiegaczy.pl, spisz się i pomóż nam stworzyć jak najpełniejszy raport o polskiej biegowej społeczności.

Celem Narodowego Spisu Biegaczy jest promocja biegania w Polsce. Chcemy pokazać jak wielu Polaków biega, że biegać może każdy i że to nie moda, ale sposób tysięcy ludzi na zdrowe życie i lepsze samopoczucie. Wychodzimy z założenia, że nie ważne czy startuje się w zawodach czy od czasu do czasu truchta po okolicy. Biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Zatem wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z bieganiem zachęcamy do spisania się w Narodowym Spisie Biegaczy.

Raport o biegaczach w Polsce

Spisanie się polega na wypełnieniu anonimowej ankiety. Zadajemy w niej kilkanaście pytań dotyczących biegania, np. od jak dawna biegasz, jak często, w jakich porach roku biegasz, itp. Zebrane dane opracujemy i stworzymy pełny raport o biegaczach w Polsce - nie tylko startujących w biegach masowych, ale także tych rekreacyjnych i początkujących.

Zastanawialiście się ilu jest biegaczy w Polsce?

Po wypełnieniu ankiety każdy spisany biegacz otrzyma swój indywidualny numer, którym może podzielić się na Facebooku. Chcemy, żeby Spis był wielki i powszechny - bo taki powinien być spis. Zależy nam, żeby dowiedziało się o nim i spisało się jak najwięcej osób, byśmy mogli stworzyć jak najpełniejszy, wiarygodny raport.

Gdzie i kiedy?

Spisać się można na stronie www.spisbiegaczy.pl. Narodowy Spis Biegaczy trwa od 23 maja do 30 września 2014 roku. W październiku powstanie raport opisujący biegową społeczność w Polsce. Wyniki badań będziemy także omawiać na międzynarodowej konferencji dotyczącej biegaczy i rynku biegowego, organizowanej pod koniec października przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Nie zbieramy danych osobowych

Ankieta jest anonimowa. Zostawienie maila jest dobrowolne. Nie trzeba tego robić (można, jeśli chce się otrzymać raport w formie elektronicznej).
Podawane informacje to nie są dane osobowe - bo nie łączymy ich z daną osobą. Pytania metryczkowe (wiek, płeć, województwo) są nam potrzebne do celów statystycznych. Reszta pytań dotyczy biegania.
Jeśli zdecydujesz się zostawić swojego maila, nigdy nie łączymy podanych danych z Twoim adresem e-mail. Te dane trafiają do dwóch różnych baz. Nikomu tych baz nie sprzedajemy.

Znani się spisują!

Coraz więcej znanych osób przyłącza się do akcji. Do Narodowego Spisu Biegaczy dołączyli m.in dziennikarze: Paweł Wilkowicz, Przemysław Iwańczyk, Tomasz Lis, Maciej Kurzajewski, Beata Sadowska oraz dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż Artur Partyka.

Jak się spisać?

1. Wchodzisz na stronę www.spisbiegaczy.pl i wypełniasz I część ankiety. To będzie 9 krótkich pytań - zajmie Ci to max. 2-3 minuty.

2. Po wypełnieniu pierwszej części możesz zakończyć spisywanie. Choć nie ukrywamy, że szalenie nam zależy, żebyś poświęcił/a nam jeszcze chwilę i wypełnił/a drugą część (to dodatkowe 3-4 minuty). Chcemy zebrać jak najpełniejsze dane, żeby raport był jak najbardziej wiarygodny.

Spisbiegaczy.plSpisbiegaczy.pl

Spisbiegaczy.plSpisbiegaczy.pl

3. Niezależnie czy zdecydujesz się wypełnić drugą część czy nie, na koniec otrzymasz swój indywidualny numer. Numer biegacza. Możesz wybrać sobie hasło, które pojawi się przy Twoim numerze.

Spisbiegaczy.plSpisbiegaczy.pl

Masz 15 haseł do wyboru. Wybierasz jedno z nich. Numer możesz sobie zapisać na komputerze lub opublikować na Facebooku, do czego bardzo Was zachęcamy. Zależy nam, żeby o spisie dowiedziało się jak najwięcej osób.

Spisbiegaczy.plSpisbiegaczy.pl

Wszystko razem powinno zająć Ci ok. 5-7 minut.
Spisujcie się! Pokażmy ile nas jest!

Komentarze (42)
Biegasz? Spisz się! [SPIS BIEGACZY 2014]
Zaloguj się
 • splatanie.kwantowe

  Oceniono 122 razy 86

  Tak tak...sprzedacie dane i wyślecie milion maili ze spamem. Spadać matoły. Lepiej stwórzcie spis debili w swojej redakcji. Szybciej i taniej. No i efekt lepszy.

 • farmer_mendoza

  Oceniono 68 razy 52

  Aż się biegać odechciewa…

 • jakubabramczuk

  Oceniono 30 razy 24

  A marchewka?

 • dr.tapczan

  Oceniono 40 razy 20

  Mam wrażenie, że zebrało się konsylium, by pomyśleć, jak poprawić spadające słupki.. Atmosfera grobowa, jakieś nieśmiałe pomysły, pomrukiwania i nagle Stefan strzela "bieganie!". Bingo - wciśniemy im kit, że idea wielka jest, się policzymy, my biegacze, wiecie rozumiecie, a my będziemy mieli fajniutką bazę danych do opylenia producentom szpeju.

 • bl.eh

  Oceniono 38 razy 16

  Wpisujecie się, owieczki, wpisujcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX