Polska wraca na ULTRAMANA. To Adam "Strąk Man" Sułowski!

Zawodnicy ULTRAMANA przez 36 godzin muszą pokonać 10 km wpław, 421 km rowerem i 84 km biegiem. Po 20 latach od debiutu polskiego zawodnika w tym morderczym wyścigu, wyzwanie podejmie 28-latek z Warszawy, Adam Sułowski. Będzie drugim w historii Polakiem, który zmierzy się z granicami wytrzymałości ludzkiego organizmu. Pierwszym Polakiem weganinem.

spisbiegaczy-640x400

Dwie dekady temu w zawodach wystartował Jerzy Górski, dziś legenda triathlonu. Mistrz świata Double Ironman z 1990 roku długo marzył o wyjeździe na ULTRAMANA. Jednak zawsze stawało mu coś na przeszkodzie. Kiedy w końcu otrzymał zaproszenie od organizatorów, potrącił go samochód. Miał złamaną szczękę, łopatkę, bark i obojczyk. Żeby pogruchotane kości złożyć w całość, przeszedł kilka operacji. Założono mu druty. Z kawałkami metalu w ciele rozpoczął treningi. Po czterech miesiącach przygotowań wystartował w zawodach. Ukończył je w 31 godzin i 43 minuty. Udało mu się zrealizować marzenie.

We wrześniu (6-8) w Walii, po 20 latach na starcie tego samego wyścigu stanie drugi Polak w historii. Będzie to Adam Sułowski, weganin znany jako Strąk Man.

Adam nie tylko trenuje, ale organizuje też ekstremalny bieg pod nazwą Hunt Run "Polowanie na biegaczy".

W Walii wystartuje 35 zawodników z całego świata. To profesjonaliści, którzy w swoim sportowym CV mają za sobą, na przykład start w Ironmanie na Hawajach, Maratonie Piasków czy Western States.

Adam jak sam mówi, ma tylko zajawkę na triathlon i chęć "skopać parę tyłków". Tak napisał w liście do organizatorów. "You are welcome" odpisali.

Możesz mu pomóc!

Wyjazd do Walii kosztuje. Strąk Man nie ma sponsora. Pieniądze zbiera za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl. Ma 9 tysięcy złotych. Potrzebuje przynajmniej 15 tysięcy. Możesz mu pomóc. Do końca akcji został jeden dzień.

Komentarze (2)
Polska wraca na ULTRAMANA. To Adam "Strąk Man" Sułowski!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX