Bieganie po schodach. Piotr Łobodziński obronił Puchar Świata

Piotr Łobodziński, zawodnik 4Flex Sport Team, po raz drugi w karierze zdobył Puchar Świata w biegach po schodach.

Orlen Warsaw Marathon 2015

To był fantastyczny sezon dla Łobodzińskiego. W czerwcu zdobył mistrzostwo Europy, a w zawodach Pucharu Świata ani razu znalazł się poniżej podium.

Na potwierdzenie swojej dominacji i ponowny triumf w klasyfikacji generalnej PŚ musiał jednak poczekać, ponieważ zawody kończące Towerrunning World Cup 2014 zostały rozegrany w ostatni weekend. w wiedeńskiej wieży telewizyjnej Donauturm. Zawodnicy mieli do pokonania 779 schodów.

"Czy można zarobić w tym sporcie? Nie narzekam!" - WYWIAD

Aby ponownie sięgnąć po Puchar Świata, Polak musiał zająć co najmniej dziewiąte miejsce, w przypadku, gdyby najszybszy w Wiedniu okazał się drugi w klasyfikacji generalnej - Tomas Celko ze Słowacji. Łobodziński jednak nie kalkulował. Po ostrożnym starcie w eliminacjach (siódme miejsce), w finale pobiegł na 100 proc., wyprzedzając Celko, ustępując tylko Niemcowi Christianowi Riedlowi.

- Już w eliminacjach było widać, że Christian jest w świetnej formie. W finale wykręcił rewelacyjny czas, bijąc rekord Donauturm. Jestem jednak bardzo zadowolony ze swojego startu. Obroniłem Puchar Świata, a osiągnięty czas jest tylko sekundę gorszy od mojego wyniku z czerwcowych mistrzostw Europy. To napawa optymizmem przed całym najbliższym sezonem. Szczyt formy ma przyjść w marcu na Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie i Towerrunning World Championships w Doha - mówi Łobodziński, zawodnik 4Flex Sport Team.

Bardzo dobrze spisała się także Polka Dominika Wiśniewska-Ulfik. W Wiedniu była trzecia i dzięki temu awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Więcej informacji o bieganiu po schodach i startach Piotra Łobodzińskiego można śledzić na www.facebook.com/towerrunner oraz www.4flex.pl/4flex-sport-team.