92-letnia Hariette Thompson, przebiegła maraton w San Diego! To nowa rekordzistka świata!

92-letnia Amerykanka Hariette Thompson, została najstarszą biegaczką, która przebiegła maraton, czyli 42,195 km.

Niezwykłego wyczynu Harriett Thompson dokonała na Rock'n'Roll Marathon w San Diego. Pokonanie 42,195 km 92-letniej zawodniczce zajęło 7 godzin, 24 minuty i 36 sekund. Linię mety przekraczała w towarzystwie swojego 56-letniego syna Brenny'ego.

Thompson to niezwykle dzielna kobieta. Trzykrotnie wygrywała walkę z nowotworem jamy ustnej. Bieganie na długich dystansach rozpoczęła w wieku 76 lat, promując walkę z rakiem.

Niesamowite osiągnięcie Thompson (92 lata, 65 dni) oznacza, że jest najstarszą biegaczką na świecie, która ukończyła królewski dystans. Wcześniej rekord należał Gladys Burrill , która podczas maratonu w Honolulu w 2010 r. miała 92 lata i 19 dni.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku , Twitterze oraz Instagramie