Polak wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon! [WIDEO]

Piotr Hercog zajął pierwsze miejsce w Baikal Ice Marathon, jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Drugi na mecie był Łukasz Zdanowski.

To pierwsze zwycięstwo polskiego biegacza w tych ekstremalnych zawodach. 40-letni Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team, przekroczył metę po 3 godzinach i 55 minutach Świetny wynik osiągnął również Łukasz Zdanowski, który z czasem 4 godziny i 7 minut, zajął drugie miejsce.

Zawody na zamarzniętym Jeziorze Bajkał były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach, przy -20 stopniach Celsjusza i topniejącej krze na pierwszych dziewięciu kilometrach.

Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon

- Z pewnością był to jeden z moich najcięższych maratonów. Biegło się bardzo ciężko. Obawiałem się silnego wiatru, ale największą przeszkodą - praktycznie od 10. km - był śnieg na trasie, zapadający po kostki - mówił Piotr Hercog, zaraz po przekroczeniu mety.

Herci przekracza linie mety Baikal Ice Marathon 2016

Piotr Hercog wygrywa Baikal Ice Marathon z czasem 3h 55 minut!!!!! To pierwszy Polak, który wygrywa ten ekstremalnie trudny maraton, co więcej w prawdopodobnie najgorszych jak dotąd warunkach atmosferycznych!Far East Land Bridge LTD. Salomon Suunto LYO FOOD Etixx

Posted by Piotr Hercog - Salomon Suunto Team on 6 marca 2016

Kim jest Piotr Hercog?

Ultramaratończyk. Urodził się w 1976 r. Na poważnie biega od sześciu lat. Wcześniej uprawiał Adventure Racing. Jest zawodnikiem grupy Salomon Suunto Team. Ma za sobą starty m.in w Biegu Rzeźnika, 24-godzinnym biegu Lysa Hora, Ultra Trail Majorka, Transvulcania oraz Transgrancanaria.

Baikal Ice Marathon

Baikał Ice Marathon to ekstremalne zawody rozgrywane w Listwiance, 60 km od Irkucka.

Zawodnicy rywalizują po zamarzniętym, najgłębszym jeziorze na Syberii. To jeden z najbardziej ekstremalnych płaskich maratonów na świecie. Biegacze ścigają się przy -20 stopniach Celsjusza, na pokrywie lodowej o grubości 1,5 metra. Na punktach odżywczych podawana jest gorąca herbata, chleb, kiełbasa i... wódka.