Justyna Kowalczyk trenuje w Zakopanem [ZDJĘCIA]

Po prawie miesięcznym zgrupowaniu w Nowej Zelandii, w Snow Farm - gdzie Justyna Kowalczyk trenowała na śniegu - nasza najlepsza biegaczka szlifuje formę w Zakopanem. Jej sparingpartnerem w treningach jest Maciej Kreczmer.
Głównym atutem treningu w Tatrach jest bliskość domu oraz zaplecza treningowego znajdującego się w Zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportowym. - Do dyspozycji mamy wszystko, co potrzeba: siłownię, stadion, bieżnię lekkoatletyczną i wspaniałe góry, w których możemy trenować - mówi trener Aleksander Wierietielny. - Do szczęścia brakuje nam odpowiedniej trasy rolkowej, gdyż ta, która została odnowiona, bardziej nadaje się dla uczniów szkoły sportowej i nie zaspokaja oczekiwań Justyny Kowalczyk - dodaje trener.

Odnowiona trasa rolkowa ma tylko dwa kilometry i jest w dodatku płaska, przez co treningi są monotonne - uskarża się szkoleniowiec. - Gdybyśmy mieli normalną rolkostradę, to moglibyśmy większość wiosny i lata spędzać w Zakopanem - podkreśla trener Aleksander Wierietielny.

Justyna Kowalczyk trenuje w górach, dużo biega na nartorolkach oraz trzy razy w tygodniu trenuje na siłowni. Pobyt w Zakopanem zaplanowany jest do końca września.