5, 15 i 30 km po malowniczych trasach na narty biegowe w Nowym Targu - 9 lutego

Wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" w Nowym Targu została wytyczona trasa na narty biegowe. Zaczyna się na lotnisku, wiedzie wzdłuż rezerwatu w stronę Gronkowa i miejscowości Bór, skręca w kierunku Szaflar i pod kładką na potoku Biały Dunajec prowadzi z powrotem na lotnisko. 9 lutego odbędzie się tutaj bezpłatny bieg narciarski.

Łączna długość przygotowanych, ratrakowanych tras w Nowym Targu wynosi ok. 15 kilometrów. Trasy cieszą się dużym zainteresowaniem i posiadają już wieloletnią renomę. Samochód można zaparkować na lotnisku Aeroklubu Nowy Targ (ul. Lotników 1).

Trening na trasach to doskonałe przygotowanie do udziału w zbliżającym się VII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na 9 lutego. Trasa siódmej edycji zawodów poprowadzona zostanie wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem". Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5-kilometrową.

Do 4 lutego można zgłosić swój udział poprzez internetowy formularz zamieszczony na stronie: www.bieg.nowytarg.pl.
8 lutego będzie można się jeszcze zapisać w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 12 do 18, oraz 9 lutego od godz. 8 do 10.

Młodzież do 18 lat, ma prawo startu na dystansie 5 km i 15 km.
Bieg jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.bieg.nowytarg.pl.