Krakowskie Spotkania Biegowe - trzy dni z bieganiem

Tegoroczna edycja Cracovia Maraton zaplanowana jest jako trzydniowe święto biegania. Cały cykl imprez będzie nosił nazwę "Krakowskie Spotkania Biegowe" i potrwa od 16 do 18 maja (piątek-niedziela).

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz niedzielnego biegu głównego na dystansie 42 km 195 m oraz odbywających się dzień wcześniej Mini Maratonu (4,2 km) i Maratonu na Rolkach (pełny dystans maratoński), w sobotę zorganizowane zostaną także bieg śniadaniowy oraz bieg na dystansie 4,5 km, bieg par na 2 km i bieg rodzinny na 1 km. Dodatkowo, w piątek,
16 maja przewidziany jest 10-kilometrowy bieg nocny. W niedzielę - podczas biegu głównego odbędzie się również Bieg w Krawacie na dystansie 1 km.

Cracovia Maraton ma nie tylko wymiar sportowy - w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem i uznaniem cieszyła się sobotnia sesja naukowa, dlatego i tym razem organizatorzy zaproszą sportowców, trenerów i naukowców do podzielenia się doświadczeniem z innymi. Po raz kolejny udział w Cracovia Maraton wezmą także przedstawiciele organizacji charytatywnych, takich jak Drużyna Szpiku. Nieodłącznym elementem Cracovia Maraton są również trzydniowe targi Expo, które tym razem zorganizowane zostaną w dniach 15-17 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. W sobotę, 17 maja w godz.14:00-20:00 odbędzie się tradycyjne Pasta Party.