13. Cracovia Maraton - zmiana trasy

Organizatorzy Cracovia Maraton poinformowali o konieczności zmiany trasy 13. edycji biegu. Nowa trasa składa się z dwóch pętli.

BIEGASZ? ODBIERZ INDYWIDUALNY PLAN TRENINGOWY MOTIVATO

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Oficjalny komunikat organizatora:

13. Cracovia Maraton to duże wyzwanie zarówno dla biegaczy, jak i organizatorów. Ze względu na roboty drogowe prowadzone na  trasie do Nowej Huty i na samym terenie dzielnicy, kilka miesięcy temu Organizator biegu zmuszony był do zmiany trasy z poprzednich lat. Przygotowano nowy projekt, obejmujący tradycyjnie starą część miasta oraz fragment ulicami Lipską, Rybitwy, Christo Botewa, Półłanki, Podbipięty, Ciepłowniczą.

Jednak realizując zalecenia policji i służb organizacji ruchu, mając na uwadze zagwarantowanie bezpieczeństwa zawodnikom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego i mieszkańcom sąsiadujących z trasą osiedli, Organizator musiał zrezygnować i z tego projektu.

Aktualnie obowiązująca trasa składa się  z dwóch pętli po najpiękniejszej i najstarszej części miasta, która jest także - od pierwszej  edycji - charakterystycznym wyznacznikiem Cracovia Maraton: „z historią w tle”.  Oznacza to, że biegacze w zasięgu wzroku mieć będą najbardziej znane krakowskie zabytki na całym dystansie ponad 42 km.  Organizator będzie mógł natomiast podtrzymać jakość krakowskich imprez biegowych, a dzięki nieocenionej pomocy służb mundurowych i rzeszy wolontariuszy zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfort  biegaczom, jak również kibicującym mieszkańcom miasta, rodzinom, turystom i pozostałej części społeczności miasta.

Na stronie biegu można znaleźć nową aktualną mapę i spis ulic, jakimi 18 maja pobiegną maratończycy.