Beko Ełk Triathlon. Dowbor lepszy od Grassa

W sobotę 20 lipca w Ełku odbyły się zawody triathlonowe Beko Ełk Triathlon 2013. Na dystansach olimpijskim sprinterskim, indywidualnie i w sztafetach wystartowało ok. 600 osób. W rywalizacji Dowbor Grass, lepszy okazał się Maciej Dowbor.

W Ełku oprócz panów dziennikarzy, którzy założyli się o triathlonowy prymat w świecie mediów, startowali najlepsi triathloniści w Polsce. W rywalizacji mężczyzn na dystansie olimpijskim wygrał osiemnastolatek Adam Głogowski z AZS AWF Katowice z czasem 1:58:08. Drugiego Mateusza Raka wyprzedził na trasie biegowej. Reprezentant klubu Tri-Saucony Rumia przekroczył linię mety 40 sekund po zwycięzcy. Podopieczni trenera Piotra Nettera zajęli 5 miejsc w pierwszej dziesiątce. Trzeci był Ukrainiec Wiktor Aloszyn, który wyścig ukończył po 2:02:00

Pojedynek reklamowany jako starcie stulecia wygrał Maciej Dowbor. Zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Łukasz Grass 22. Dowbor prowadził już po wyjściu z wody i dowiózł je do mety. Przegrany Grass, ubrany w różowy trykot, wręczył zwycięzcy medal. Obu panów czeka start w Las Vegas na Mistrzostwach Świata na dystansie half ironman. Start 8 września.

Wśród pań rywalizację wygrała faworytka, Maria Cześnik. Reprezentantka WTT Warszawa wykręciła czas 2:14.31. Nieco ponad 2 minuty gorsza była od niej Magdalena Mielnik, która zdobyła srebro. Trzecia była Zuzanna Ratkowska.

Oprócz startu olimpijskiego, odbył się też wyścig sprinterski, juniorski, a także rywalizacja sztafet na dystansie 1/4 i 1/8 ironman.