Lotto Poznań Triathlon. Gągola najlepszy na długim, Kurockin w sprincie

Na starcie Lotto Poznań Triathlon stanęło blisko 1500 zawodników. Rywalizację na długim dystansie wygrał Tomasz Gągol. Dystans krótki należał do Sergiej Kurockin. Wśród pań w half iron manie zwyciężyła Agnieszka Jerzyk. Polska olimpijka była 5 w klasyfikacji generalnej.

Tomasz Gągol prowadził już po zakończeniu rywalizacji rowerowej. Prowadzenia nie oddał podczas biegu. Trasę pokonał w 4:10.48. Drugi był Bartłomiej Pawelczak, a trzeci Filip Przymusiński, który jako pierwszy wyszedł z wody.

- Moim głównym celem było zakończenie zawodów z dobrym czasem. Miejsce nie było tak ważne. Stoczyliśmy z Bartłomiejem wyrównaną walkę. Walczyłem do końca i jestem z siebie bardzo zadowolony - skomentował na mecie swój występ Tomasz Gągol.

Najlepszą kobietą okazała się Agnieszka Jerzyk. Reprezentantka Polski w klasyfikacji generalnej była 5.

Na krótkim dystansie triumfował Sergii Kurockin (2:00.46). Drugi był Jakub Kaczmarek, a trzeci Łukasz Kalaszczyński. Wśród Pań najlepsza była Anna Heneczkowska (2:28.06).